به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، دادخداخدایار با بیان اینکه زائران پاکستانی درایام اربعین حسینی برای سفر به کربلای معلا باید از مرزهای ایران بگذرند، بیان کرد: بیش 3 هزار و 500 زائر پاکستانی به دلیل کم‌کاری مسئولان کشور پاکستان، دریافت نکردن ویزا و عدم اسکورت از کویته تا مرز ایران (به دلیل ناامنی منطقه) سرگردان شدند و از سفر به کربلا جا ماندند.
وی با بیان اینکه زائران پاکستانی با پیگیری‌های متعدد بعد از اربعین حسینی موفق به دریافت روادید شدند، عنوان کرد: این زائران از 22 آبان ماه برای سفر به کربلای معلا و حرم مطهر اباعبدالله(ع) وارد ایران شدند.
خدایار با اشاره به اینکه این زائران به همت خادمیاران رضوی، سپاه و اوقاف در زائرسرای امام رضا(ع) زاهدان استقرار یافتند، عنوان کرد: تمامی وعده‌های غذایی این زائران به همت نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان تهیه شده است.
وی افزود: بیش از یک هزار نفر از زائران پاکستانی برای شهادت امام علی بن موسی الرضا(ع) به مشهد مقدس و بیش از 2 هزار و 500 نفر برای زیارت حرم مطهر اباعبدالله الحسین(ع) به کربلای معلا سفر خواهند کرد.
سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه از ابتدای ماه محرم تاکنون بیش از 50 هزار زائران پاکستانی از مرزهای ایران به کربلای معلا سفر کرده‌اند، بیان کرد: نمایندگی آستان قدس رضوی در استان با کمک خیران و نیکوکاران تمامی وعده‌های غذایی این زائران را فراهم کرده است.
وی افزود: در تلاش هستیم تا بسته‌های متبرک فرهنگی شامل نمک، نبات، برنج، عطر، کتاب‌هایی از سخنان امام رضا(ع)، کتاب دعا، قرآن‌های چاپی آستان مقدس رضوی را تهیه کرده و به عنوان سوقات به زائران پاکستانی هدیه دهیم.

انتهای پیام/