به گزارش صبح توس به نقل از آستان نیوز؛  حسن رمضان‎زاده تاکید کرد: اقدامات امنیتی برنامه ‏ریزی شده برای دهه پایانی ماه صفر و شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در سه سطح تشدید اشراف اطلاعاتی در حوزه تهدیدات متصور برای حرم مطهر رضوی، اقدامات امنیتی و عملیاتی متناسب با حضور خیل عظیم جمعیت زائران و افزایش نیروی سازمانی گردان‎های مستقر در مبادی ورودی حرم مطهر رضوی انجام خواهد شد.
وی با اشاره به استقرار نیروهای امنیتی آموزش‎دیده در سطح حرم مطهر رضوی تاکید کرد: در ایام رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام رضا علیه السلام  امنیت حرم مطهر رضوی به صورت ویژه توسط این نیروها تامین خواهد شد.
سرهنگ رمضان‎زاده در ادامه تاکید کرد: با توجه به خیل عظیم زائران و مشتاقان حضرت ثامن‎الحجج(ع) در ایام شهادت جانسوز این امام بزرگوار در شیوه بازرسی و چینش نیروهای امنیتی محسوس و غیرمحسوس تغییر تاکتیک‎هایی در نظر گرفته‎ایم که همگی در راستای افزایش امنیت زائران و مجاوران عزیز خواهد بود.
فرمانده یگان حفاظت و امنیت حرم مطهر رضوی تصریح کرد: با توجه به مذاکرات و توافقات صورت گرفته با شورای هیئات مذهبی ورود هرگونه علم، کتل، طبل، لوازم صوتی و هرگونه وسایل حجیم به داحل حرم مطهر رضوی ممنوع بوده، لذا از همه هیئات گرامی خواهشمندیم در این زمینه همکاری لازم را با خادمان داشته باشند.
وی همچنین ضمن  تشکر و عذرخواهی از زائران گرامی به خاطر برخی ملاحظات امنیتی گفت: از زائران و مجاوران عزیز خواهشمندیم از آوردن هرگونه وسایل غیرضروری مانند دوربین عکاسی، اسپری، لپ تاب، ساک‏های حجیم و ... به حرم مطهر رضوی خودداری کنند، همچنین در صورت مشاهده هرگونه حرکت مشکوک یا بسته بی‏هویت مراتب را به نیروهای امنیتی مستقر در محل گزارش دهند و با شماره تلفن‎ ۰۵۱۳۲۰۰۲۷۷۸ تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام