به گزارش صبح توس؛ علی رسولیان در در نشست هیات مدیره خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان این که از محل یارانه سود 6 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسعه شاخص های اقتصادی، معادل 240 میلیارد ریال به دستگاههای اقتصادی استان ابلاغ شده است گفت: با مشارکت تشکل های اقتصادی و خانه صنعت معدن و تجارت استان، واحدهای تولیدی واجد شرایط را از این یارانه برخوردار می شوند.

 وی در ادامه با اشاره به لزوم توسعه بازار اوراق بهاداردر استان اظهارداشت: این بازار می تواند بخش عمده ای از سرمایه های خرد راوارد بخش های مولد نماید.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی با اشاره به حجم 63 هزار میلیارد تومانی منابع بانکی استان و نیز منابع بانکی مازاد تصریح کرد : برای بهبود روند سرمایه گذاری در حال ایجاد سامانه الکترونیکی سرمایه گذاری هستیم.

رسولیان خواستار مشارکت بیشتر تشکلها و بخصوص خانه صنعت معدن و تجارت استان در تجهیز سرمایه و بهبود روند سرمایه گذاری در استان شد و اظهارداشت: خانه صنعت معدن و تجارت استان درحوزه های  شناسایی واحدهای توانمند صنعتی و معدنی برای حمایت دولتی، چگونگی تشویق سرمایه گذاران، حل مشکلات سرمایه گذاران بزرگ، تعیین اولویت های سرمایه گذاری در استان، رفع مشکل معدن کاران و بهینه سازی مصرف آب کمک موثری می تواند به مدیریت استان نماید.

سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی در ادامه با بیان این که فضای کسب و کار و صادرات استان  در چند ماه گذشته در مسیر بهبود قرار گرفته است ، ادامه داد: برای تحقق برنامه اشتغال استان باید به سمت سرمایه گذاری و بازارهای جدید حرکت کنیم.

رسولیان همچنین گفت: آیین نامه اجرایی برنامه اشتغال فراگیر کشور به استان ابلاغ و در کارگروه اشتغال استان تعیین تکلیف شده است.

وی گفت: بر اساس این برنامه سهم خراسان رضوی از تسهیلات 200 هزار میلیارد ریالی برنامه اشتغال فراگیر 18هزار و 486 میلیارد ریال است.

در این نشست حسن حسینی رییس خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی هم در سخنانی با بیان این که دستگاههای اجرایی می توانند  بخش عمده ای از گره های موجود در حوزه کسب وکار را باز کنند ، ادامه داد: امیدواریم در ارزیابی مدیران دستگاههای اجرایی نظرات  بخش خصوصی نیز لحاظ شود، زیرا با وجود همه تلاشها وضعیت عمومی کسب وکار کشورمساعد است.

وی ادامه داد: از انجاییکه بسیاری از مشکلات در کشور با عزم جدی مسولان ظرف مدت کوتاهی رفع شده است ، چالش های تولید نیز با عزم فراگیر مسوولان قابل حل است.

ابراهیمی دبیر کل خانه صنعت معدن و تجارت هم در این نشست با اشاره به صدور کارتهای کار افرینی برای واحدهای خوش نام و پیشروی استان ، خواستارحمایت و برنامه ریزی استانداری و دستگاه های ذیربط از دارندگان این کارت ها شد.

انتهای پیام/