به گزارش صبح توس؛ سید احمد باقری رئیس اداره آموزش و پرورش طرقبه شاندیز صبح امروز در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان که با حضور فرماندار، امام جمعه طرقبه و جمعی از مسئولان شهرستان گفت: این نشست با محوریت گزارش فضاهای آموزشی، برگزاری متمرکز جشن تکلیف 600 دانش آموز دختر و همچنین بررسی شیوه نامه مسابقات قرآنی، فرهنگی –هنری و ورزشی طرقبه شاندیز در سال 96 برگزار شده است.

وی افزود: در راستای این وظیفه مهم آموزش و پرورش تمامی دستگاه ها و نهادهای شهرستان بایستی کمک رسانی داشته باشند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز ضمن اشاره به مصوبات جلسات گذشته اظهار کرد: از همکاری و تعامل کلیه سازمان ها و ادارات در برگزاری مطلوب پروژه مهر در مدارس قدردانی داریم چراکه امسال نیز با همکاری کلیه دستگاهها جشن مهر با شکوه خاص در کلیه مدارس برگزار شد.

وی با باشکوه دانستن برگزاری مراسم 13 آبان روز دانش آموز و یادواره شهدای دانش آموز در شهرستان طرقبه شاندیز تصریح کرد: آغاز سال تحصیلی همچنین نواخت چندین زنگ از جمله زنگ استکبارستیزی، ایثار و شهادت، نماز و گردشگری در مدارس را در این ایام داشته ایم که این ها نمونه ای از ابعاد گسترده تعلیم و تربیت چندبعدی است.

 

جمعیت دانش آموزی طرقبه شاندیز از سال 90 افزایش 50 درصدی داشته است.

 

باقری ضمن اشاره به افزایش 50 درصدی جمعیت دانش آموزان از سال 1390، افزود: مهمترین چالش آموزش و پرورش شهرستان موضوع بحران فضاهای آموزشی است.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از واحدهای مسکونی جدید در شاندیز و طرقبه با مشکل جدی فضای آموزشی و افزایش تعداد دانش آموزان در کلاس های درس مواجه خواهیم شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش طرقبه شاندیز گفت: پیش بینی ما برای سال های آینده افزایش جمعیت دانش آموزی به 20 هزار نفر است که برنامه ریزی در این خصوص صرفاً توسط آموزش و پرورش شهرستان ممکن نیست و مشارکت و همکاری همه سازمان ها و مسولان را در این راستا نیاز دارد.

وی افزود: با وجود تمامی مشکلات ناشی از کمبود فضاهای آموزشی، تعداد کلاس های بالای نرم دانش آموز محدود هستند و تلاش داریم با تفکیک کلاس های نسبتاً شلوغ مشکلات را کاهش دهیم.

باقری با بیان اینکه تعرض به املاک آموزش و پرورش را مشکل اساسی دیگر آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز است گفت: با توجه به ارزش افزوده این املاک و زمین ها ، خواستار حمایت های حقوقی و قضایی بیشتر و برخورد قانونی با متعرضان هستیم.

وی ضمن اشاره به جایگاه ارزنده دانش آموزان در حوزه فعالیت های قرآنی، به وجود دو دارالقرآن و اساتید مجرب ملی و بین المللی در شهرستان افزود: حضور 6 هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهی، و شرکت در 10 رشته قرآنی با حضور 1200 نفر در مرحله استانی و کسب 114 مقام استانی در مسابقات فرهنگی هنری و قرآنی از افتخارات طرقبه شاندیز است.

انتهای پیام/