علی حسنی، معاون سازمان انتقال خون خراسان رضوی در گفت و گو با صبح توس، با بیان اینکه تاکنون اعلام نیازی به اداره کل انتقال خون استان برای ارسال خون و فراورده های خونی به مناطق زلزله‌زده نشده است، اظهار داشت: آمادگی لازم را برای انتقال خون به استان های غربی کشور را داریم.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به نزدیک شدن به ایام شهادت امام رضا(ع) و پیامبر اکرم(ص)، طرح «نظر خون» برای خیرینی که قصد اهدای خون در این ایام را دارند راه اندازی شده است تا درصورتی‌که این افراد در یک روز خاص به دلیل حجم بالای مراجعه کنندگان موفق به انتقال خون نشدند، با ثبت نام در این طرح بتوانند در یک زمان دیگر بدون قرار گرفتن در صف انتظار اهدای خون داشته باشند.

حسنی با تاکید بر اینکه اهدای خون امری واجب و نیاز همیشگی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است و محدود به یک زمان خاص نمی شود، افزود: با توجه به مشارکت خوب مردم فهیم خراسان رضوی، ذخایر خون استان در وضعیت مناسبی قرار دارد اما لازم است برای حفظ این ذخایر خونی، مردم خیر به پایگاه های اهدای خون مراجعه و خون خود را اهدا کنند.

معاون سازمان انتقال خون خراسان رضوی تصریح کرد: ذخایر خونی باید در یک حد ثابت باقی بمانند تا در صورت بروز مشکلاتی همچون زلزله اخیر در غرب کشور، بتوانیم جوابگوی نیازهای درمانی استان و سایر هموطنان در صورت نیاز باشیم.

وی در خصوص آدرس پایگاه های فعال اهدای خون در مشهد اعلام کرد: پایگاه امام رضا(ع), ابتدای خیابان دانشگاه، پایگاه امید, نبش خیابان شیرازی3, طبقه منهای یک مجتمع تجاری امید، پایگاه شهید کریمی, بلوارشریعتی 28، پایگاه میلاد, بلوار استقلال, بین استقلال 2 و 4، پایگاه مهر, نبش ابوطالب 33 در نوبت صبح از ساعت 7:45 الی 12:45 و پایگاه امام رضا(ع) و امید در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 14:30 الی 18:45 آماده پذیرش از داوطلبان اهدای خون هستند.

حسنی با تاکید بر اینکه اهدای خون منوط بر مناسبت ها و ایام خاصی نیست، گفت: از تمام افرادی که واجد شرایط هستند دعوت می شود تا منتظر مناسبت های خاصی نباشند و در طول سال به طور مداوم به این امر خدا پسندانه اقدام کنند.

معاون سازمان انتقال خون خراسان رضوی در خصوص برنامه های این سازمان در روز شهادت امام رضا(ع) و پیامبر اکرم(ص) افزود: 4 پایگاه امام رضا در ابتدای خیابان دانشگاه، پایگاه امید در ابتدای خیابان شیرازی و دو اتوبوس سیار خونگیری در ابتدای خیابان بیت المقدس و خسروی در شیفت صبح از ساعت 8 تا 13 آمادگی پذیرش داوطلبان هستند.

وی در پایان با اشاره به کمبود گروه های خونی منفی، گفت: در حال حاضر نیاز بیشتری به گروه های خونی O منفی و A منفی داریم لذا از داوطلبانی به دارای این دو گروه خونی هستند دعوت می شود تا با اهدای خون خود جان هموطنان خود را نجات دهند.

انتهای پیام/