به گزارش صبح توس؛ حمیدرضا رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: همزمان با آغاز برداشت محصول زعفران و با توجه به مزایای خرید توافقی زعفران برای کشاورزان در منطقه، جهاد کشاورزی شهرستان آمادگی کامل خود را جهت همکاری اعلام کرد.

 

رضایی با اشاره به سطح زیر کشت 6300 هکتاری اراضی زعفران در این شهرستان، افزود: بر این اساس مطابق با دستورالعمل خرید توافقی زعفران، محصول دو شهرستان رشتخوار و خواف با مساعدت اداره تعاون روستایی و مباشرت اتحادیه تعاون روستایی این شهرستان خرید و در انبار مرکزی اتحادیه انبار می‌گردد.

 

وی خرید توافقی را به دو صورت عنوان کرد وبیان داشت:  در خرید امانی، کشاورز محصول خود را تحویل مراکز خرید داده و ۳۰ درصد مبلغ فروش را دریافت می کند و اگر توانست در فاصله ۳ ماه محصول خود را به مبلغ بیشتری به فروش برساند، زعفران را از مرکز خرید تحویل و ۳۰ درصد وجه دریافتی را نیز برمی گرداند.

 

رضایی در ادامه،یادآور شد: در خرید قطعی، زعفران از کشاورز توسط مراکز تعیین شده خریداری و ۴۰ درصد قیمت محصول را تحویل می گیرد و مابه التفاوت قیمت ظرف مدت ۳ ماه آینده به کشاورز پرداخت می شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای خرید این محصول وجود ندارد، افزود: خرید توافقی زعفران در راستای حمایت از کشاورزان منطقه انجام می‌شود و با توجه به برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهد داشت.

 

وی گفت: قیمت خرید توافقی زعفران در مراکز خرید تعاون روستائی از ۴ میلیون و 4۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و 400 هزار تومان و بر اساس آنالیز آزمایشگاهی تعیین و به کشاورزان  پرداخت می‌شود.

 

وی با اشاره به خرید محصول زعفران بر اساس عیار آن در انواع پوشال معمولی ،پوشال مرغوب، و ممتاز گفت: کار خرید زعفران با توجه به عیار محصول توسط کارشناسان مربوط در هنگام خرید تعیین خواهد شد.انتهای پیام/