محمد اسماعیل قلیچی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان طرقبه شاندیز در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اعلام طرح محرومیت زدایی با همکاری سپاه، کمیته امداد امام خمینی(ره) و آستان قدس رضوی اظهار کرد: این طرح به منظور استفاده از ظرفیت های روستاها در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در مناطق محروم و روستایی است.

 

وی با بیان اینکه استفاده از هسته جهادی روستا در این راستا حائز اهمیت است افزود: این هسته جهادی در منطقه تشکیل شده و افراد جویای کار را همراه با طرح توجیهی اشتغال زایی به بسیج و کمیته امداد امام خمینی(ره) معرفی می کنند و نهایتا پس از تأیید آستان قدس طرح ها برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به بانک معرفی می شوند.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طرقبه شاندیز گفت: به این نتیجه رسیده ایم که هسته جهادی روستا بهتر در شناسایی و نظارت اجرای طرح ها عمل میکنند و سعی دارند تا اشتغال پایدار صورت گیرد و تسهیلات اختصاص یافته صوری نباشد.

 

وی افزود: سرانه هر فردی که مقرر شد تسهیلات به طرح مربوطه تعلق گیرد 20 میلیون تومان است که طی 60 ماه به صورت 4 درصد مهلت بازپرداخت آن است و در طرح های کشاورزی و دامداری بانک ها دوره تنفس هم ارائه می کنند.

 

قلیچی با اشاره به لزوم تنوع طرح ها در تمام زمینه های جدید و تولیدی در راستای اقتصاد مقاومتی به عنوان نمونه طرح های گردشگری در منطقه طرقبه شاندیز تصریح کرد: اولویت با طرح های اقتصاد مقاومتی برای سرپرستان خانوار است.

 

وی با بیان اینکه هسته جهادی متشکل از فرمانده پایگاه، دهیار، نماینده شورا، امام جماعت و معتمد محل است افزود: برای طرقبه شاندیز 1 میلیارد تومان در دو مرحله تخصیص داده شده که در طرح های تجمیعی هم قابل پرداخت است و امیدواریم با همت هسته جهادی و جوانان روستا اشتغل پایدار در روستاها شکل گیرد.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طرقبه شاندیز گفت: این هسته جهادی علاوه بر شناسایی و کارشناسی  تضمین عرصه اقتصادی و همچنین جلوگیری از انحراف تسهیلات را تضمین می کنند البته این طرح ها در ابتدا مورد بازدید بسیج سازندگی و در کارگروه اشتغال زایی از لحاظ اقتصاد مقاومتی بررسی می شود.

 

وی افزود: روح اصلی این تسهیلات مربوط به افراد و اقشار محروم است که توان و استعداد فعالیت دارند و نیار به کمک های مالی دارند.

 

قلیچی با تأکید بر اینکه طرح های مربوطه مورد تأیید هسته جهادی روستاهای طرقبه شاندیز نهایتا تا اواخر آبانماه به بسیج سازندگی بایستی معرفی شوند خاطرنشان کرد: 2 میلیارد تومان نیز اعتبارات خوداشتغالی ویژه مددجویان و فرزنادان آنها در شهر و روستا در موضوع مشاغل خرد در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/