سید ابوالقاسم موسوی در گفتگو با صبح توس؛ از آغاز برداشت زعفران در این شهرستان خبر داد و گفت: برداشت زعفران در سطح  4700 هکتار از اراضی بخش مرکزی شهرستان آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود با عملکرد دو و نیم کیلوگرم در هکتار حدود 11 هزار و 750 کیلوگرم سرگل با کیفیت مطلوب برداشت شود.

مدیر جهادکشاورزی کاشمر با بیان این‌که با آغاز برداشت گل زعفران در بخش مرکزی برداشت در بخش کوهسرخ به دلیل سردسیر بودن منطقه به پایان رسیده است اظهار داشت: با توجه به سرمازدگی و کاهش نزولات جوی و بالا رفتن دما که باعث آسیب رساندن به پیاز زعفران می‌شود، عملکرد تولید در بخش مرکزی نسبت به میانگین طولانی مدت کاهش یافته است.

وی همچنین با بیان این که کلاس‌های آموزشی برای زعفران‌کاران به صورت منظم در حال برگزاری است افزود: دقت در انتخاب پیاز سالم، آبیاری‌های منظم، مبارزه با علف‌های هرز، تغذیه مناسب و با برنامه، رعایت نکات بهداشتی در هنگام برداشت و خشک کردن سرگل تأثیر بسزایی در افزایش کیفیت و کمیت محصول تولید شده خواهد داشت.

موسوی حاطرنشان کرد: شهرستان کاشمر دارای 12 هزار و 300 خانوار بهره‌بردار زعفران بوده و با سطح زیر کشت 7 هزار و 200 هکتاری زعفران در جایگاه چهارم استان قرار دارد و حفظ و ارتقاء این جایگاه که در نهایت باعث افزایش توان اقتصادی بهره‌بردار خواهد شد مستلزم توجه جدی زعفران‌کاران به رعایت نکات فنی و بهداشتی و ارتباط مؤثر و پویا  با کارشناسان جهاد کشاورزی است.

مدیر جهاد كشاورزي كاشمر همچنین در توصیه‌هایی به بهره‌برداران محصول زعفران گفت: انتخاب پیاز مناسب و عاری از هر گونه بیماری و آلودگی به کنه و با وزن مناسب حدود هشت گرم به بالا نقش مهمی در گل‌آوری زعفران ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: رعایت تاریخ مناسب کاشت، عمق صحیح کاشت به میزان 20 تا 25 سانتی‌متر و دقت در آبیاری‌های زعفران به ویژه آب بعد از برداشت یعنی زاچ آب) و آب انتهایی یعنی زرد آب نیز از دیگر اصول صحیح زراعت زعفران می‌باشد.

موسوی خاطرنشان کرد: در هنگام برداشت نیز رعایت نکات بهداشتی و همچنین زمان برداشت که بهتر است صبح زود به صورت گل نیمه باز و یا غنچه صورت گیرد هم تأثیر زیادی در حفظ رنگ زعفران و کیفیت آن خواهد داشت.

مدیر جهادکشاورزی کاشمر همچنین از برگزاری کلاس آموزشی در خصوص کاشت، داشت و برداشت زعفران به همت اداره آموزش و ترویج جهادکشاورزی و با حضور جمعی از کشاورزان در روستای عارف آباد کاشمر خبر داد.

موسوی گفت: در این کلاس آموزشی که با هدف بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان در خصوص زعفران برگزار شد، ضمن بیان روش‌های صحیح در زراعت زعفران به بهره‌برداران این محصول تأکید شد که

وی اظهار داشت:  دراین کلاس آموزشی کارشناس محیط زیست، مسائل و مشکلات زیست محیطی ناشی از بقایای مالچ پلاستیک و استفاده بی رویه از سموم و کودهای شیمیایی را هم برای کشاورزان بازگو کرد.

انتهای پیام/