علی اصغر حسنی در گفت‌وگو با صبح توس؛ اظهار داشت: با توجه به بالا رفتن میزان سفرها در دهه آخر صفر و اعزام کاروان های زائران پیاده به مشهد، برای بالا بردن سطح بهداشت زائران امام رضا(ع) اقدامات ویژه ای اجرایی شده است.

وی افزود: با همکاری های مراکز بهداشت سراسر استان برای بالا بردن سطح بهداشت و پیشگیری از بیماری ها، کلاس های آموزشی برگزار شد تا آگاهی زائران نسبت به مسائل بهداشتی افزایش یابد تا شاهد کاهش میزان شیوع بیماری ها باشیم.

حسنی از شروع به کار گروه های نظرات بر بهداشت کاروان های زائران پیاده امام رضا(ع) در مبدأ، مسیر راهپیمایی و مشهد خبر داد و افزود: در دهه آخر صفر نظارت بازرسان بهداشتی بر مراکز اقامتی، هتل ها، آشپزخانه ها، مراکز توزیع مواد غذایی، سوپر مارکت ها و تصفیه خانه های آب مشهد افزایش یافته است تا شاهد بروز مشکلات بهداشتی برای زائران و مجاوران امام مهربانی ها نباشیم.

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در راستای تشدید نظارت های بهداشتی بر مراکز ارائه مواد غذایی، 150 تیم نظارت بر بهداشت در سراسر مشهد به صورت شبانه روزی اقدام به گشت زنی و بر مواد غذایی و ظروف مصرفی در ایستگاه های صلواتی و آشپزخانه ها نظارت می کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح ارتقاء بهداشت در دهه آخر صفر برای سه گروه زائران پیاده، مجاوران و زائرانی که با وسایل نقلیه به مشهد سفر می کنند برنامه های خاصی دارد، افزود: طرح ارتقاء بهداشت محیط در ایام دهه آخر صفر تا 30 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

حسنی تأکید کرد: زائران باید در وهله اول به بهداشت فردی خود توجه داشته باشند و به طور مداوم دست هایشان را با آب و صابون شست و شو دهند و از مصرف مواد غذایی نذری مختلف بر روی هم جدا خودداری کنند.

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه توصیه می شود هیئت‌های مذهبی مراحل پخت و پز را به آشپزخانه های مجهز و بهداشتی بسپارند، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با اتحادیه آشپزخانه داران و رستوران داران، تخفیف ویژه ای جهت استفاده هیئت ها از آشپزخانه ها اعمال شده است تا با قیمت مناسبی از این امکانات استفاده کنند.

وی ادامه داد: زائران پیاده حتما از غذاهای گرم در زمان پیاده روی استفاده کنند و از مصرف مواد غذایی که ظاهر بد و بوی نامطبوعی دارند جدا خودداری کنند.

انتهای پیام/