به گزارش صبح توس؛ طبق سنت هر ساله و همزمان با قرار گرفتن در آستانه شهادت امام رضا(ع) بیش از 15 کاروان زیاراتی شامل 650 زائر پیاده از نقاط مختلف شهرستان رشتخوار در مسیر بارگاه منور رضوی قدم برای وصال برداشتند.

 

15 کاروان پیاده از رشتخوار در مسیر امام مهربانی‌ها

  

سید محمودرضوان پناه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، شهرستان رشتخوار در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با تعداد کاروان‌‌های اعزامی از این شهرستان به حرم مطهر رضوی گفت: بیش از 15 کاروان پیاده زیارتی، از روستاهای سنگان، سلامه، چاشورک، جنگل، باسفر، اسلام آباد و غیره از سطح شهرستان رشتخوار مسیر این شهرستان تا مشهد مقدس را خواهند پیمود.

 

وی با اشاره به اینکه آمار زائرین این شهرستان به 650 نفر در قالب کاروان ‌های پیاده می‌رسد، از اعزام شش دو چرخه سوار این شهرستان در قالب تیم دوچرخه سواری محبان الرضا(ع) خبر داد.


 

امدادرسانی همسفران خورشید در رشتخوار ادامه دارد

  

ابراهیم رضا‌زاده، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار نیز از استقرار تیم هلال احمر این شهرستان در طول مسیر پیاده روی خبر داد و یادآور شد: بیش از 10 امدادگر در طول مسیر پیاده روی این شهرستان به زائرین پیاده خدمات خواهند داد.

 

وی با تاکید بر اینکه تیم امدادی هلال احمر شهرستان رشتخوار در مسیر تربت حیدریه- مشهد مقدس در محل امام زاده علوی نیز استقرار پیدا کرده است، گفت: تیم امدای هلال احمر شهرستان رشتخوار متشکل از پنج امداد گر مرد و سه امداد گر زن به همراه دو دستگاه خودرو در مدت زمان تردد زائرین در مسیر تربت به مشهد مقدس به زائرین پیاده خدمات خواهند داد.

 

پذیرایی از زائرین پیاده توسط عاشقان ائمه اطهار
 

در مسیر کاروان‌ها زن، مرد، پیر و جوان، آب، توشه‌ و نذری برای سفر، در اختیار گذاشتن منزل برای استراحت و اسفند برای بدرقه و سلامتی زائران تهیه‌می‌کنند، این تنها گوشه‌ای از عشق، علاقه و ارادات به ائمه اطهار در بین مردم شهرستان رشتخوار و جاماندگان از کاروان‌های پیاده است.

 

انتهای پیام/