هادی جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، پیرامون خدمت رسانی بهداشتی و درمانی به زائران پیاده امام رضا(ع) در دهه آخر صفر اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی همواره در خط مقدم خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) قرار دارد و در این راستا امسال با همکاری ستاد زائران پیاده امام رضا(ع)، آستان قدس، بهداری سپاه امام رضا(ع)، هلال‌احمر، تأمین اجتماعی، نظام پزشکی، نظام پرستاری، انجمن بیمارستان های خصوصی و خیریه، دانشگاه آزاد اسلامی، ارتش و نیروی انتظامی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اقدام به خدمت رسانی به زائران پیاده می کند.

وی ادامه داد: امسال متولی اصلی خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد است اما اقدامات اجرایی، توزیع نیروی انسانی و دارو بر عهده بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی است.

جلالی از ایجاد 245 مرکز برای اسکان زائران پیاده خبر داد و گفت: نیروی های بهداشت و درمان در تمامی این 245 مرکز حضور دارند و اقدامات ابتدایی بهداشت و درمان از جمله کمک های اولیه را انجام می دهند که در صورت نیاز بیمار به درمانگاه ها و بیمارستان ها ارجاع داده می شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی تصریح کرد: خدمات بهداشتی و درمانی در سه سطح ابتدایی در مراکز اسکان زائران و سطح دو در درمانگاه ها و سطح پیشرفته در بیمارستان های سطح مشهد انجام خواهد شد.

وی از برپایی 18 درمانگاه در سطح مشهد برای خدمت رسانی رایگان به زائران پیاده امام رضا(ع) خبر داد و گفت: این درمانگاه ها متناسب با تراکم و حجم اسکان زائران در مناطق مختلف مشهد در مدارس و مراکز بهداشت برپا می شوند و خدمات پرستاری، پزشک عمومی، مامایی، مراقبت ها ارائه می شود.

جلالی خاطرنشان کرد: خدمات بهداشت و درمان در تمامی سه سطح به صورت کاملاً رایگان ارائه می شود و بیماران در درمانگاه ها در صورت نیاز به رسیدگی های بیشتر به بیمارستان های دولتی مشهد ارجاع می شوند تا به صورت رایگان درمان می شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه در 6 محور مشهد- قوچان، مشهد-نیشابور، مشهد- تربت حیدریه، مشهد- سرخس، مشهد- تربت جام و مشهد- کلات اکیپ های بهداشت و درمان استقرار می یابند، گفت: امسال بیش از 35 پایگاه جاده ای در محور های مواصلاتی به مشهد برپا می شود تا بتوانیم بیشترین خدمات را به زائران ارائه دهیم.

وی یادآور شد: پیش بینی می شود امسال 250 هزار زائر پیاده در دهه آخر صفر به مشهد سفر کنند و امیدواریم با همکاری 900 پزشک، پرستار، ماما و کادر درمانی، بتوانیم به 80 هزار نفر خدمت رسانی کنیم.

جلالی با بیان اینکه پایگاه های جاده ای از 20 لغایت 27 آبان فعال هستند، افزود: پایگاه های بهداشت و درمان سطح شهر مشهد از 25 آبان ماه شروع به کار می کنند و تا 28 آبان ماه به کار خود ادامه می دهند.

انتهای پیام/