قاسمعلی خدابنده، در گفت‌و‌گو با صبح توس؛  پیرامون اسکان زائران پیاده در دهه پایانی ماه صفر اظهار کرد: همه ساله با فرارسیدن ایام پایانی ماه صفر، آموزش و پرورش آماده پذیرایی و میزبانی از زائران پیاده حضرت رضا(ع) می‌شود.

 

وی افزود: در سال تحصیلی جاری ۴۲۰ واحد آموزشی که شامل ۴۱۱ آموزشگاه با سه هزار و ۶۲۵ کلاس درس می‌شود و ۹ سالن ورزشی برای پذیرش زائران مهیا شده است.

 

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: از این تعداد مراکز در نظر گرفته شده، ۱۸۸ واحد شامل واحد‌های آموزشی، سالن ورزشی، نمازخانه و سالن اجتماعات به کاروان‌های پیاده و دیگر واحد‌ها به کاروان‌های سواره اختصاص دارد؛ همچنین ۱۰ آموزشگاه برای خانواده‌های فرهنگیان که به صورت شخصی به زیارت می‌آیند در نظر گرفته شده است.

 

خدابنده تصریح کرد: ۳۹ آموزشگاه در طرح گام‌های عاشقی مشارکت دارند که در آن تمامی خدمات همچون صبحانه، نهار، شام و پذیرایی توسط دانش آموزان، فرهنگیان و یا اولیاء دانش آموزان که در آن مدرسه مشغول به تحصیل هستند، صورت می‌پذیرد.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۶۴ هزار نفر در روز پذیرش داشتیم، بیان کرد: از این تعداد ۶۱ هزار و ۳۰۰ نفر در قالب کاروان‌های پیاده، یک هزار و ۱۰۰ نفر خانواده‌های فرهنگیان و ۲۵ هزار نفر به صورت مستقل به مراکز اسکان مراجعه کردند.

 

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: در سال جاری برآورد پذیرایی ۳۰۰ هزار نفر روز در مراکز اسکان زائران را برآورد می‌کنیم؛ مدارس اسکان بیشتر در اطراف حرم مطهر واقع شده است و در تمامی مناطق آموزشی شهر، مدارس مجری طرح‌ گام‌های عاشقی قرار گرفته و دسترسی به آن‌ها سهولت دارد.

 

خدابنده گفت: ۴۲۰ مدرسه تحت اسکان در روز شنبه به جهت پذیرایی از زائران تعطیل است.

 

انتهای پیام/