به گزارش صبح توس؛ حجت علی شایانفر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بجستان که در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور بجستان برگزار شد، اظهار  کرد: بحث مدیریت بحران بسیار مهم و حیاتی است و با برگزاری مانور  و دوره های آموزشی می توان این آمادگی را تقویت کرد.

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی به بیانات مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: از ابتدای سال بیش از  27 حادثه در استان خراسان رضوی رخ داده است.

 

وی به مانور امروز برگزار شده در بجستان پرداخت و بیان کرد: نحوه برگزاری مانور در بجستان نشانگر جدیت مدیران است؛ برای سال جاری برنامه ای تدوین شده که در آن 15 برنامه و 51 فعالیت دیده شده است.

 

شایانفر به مشکلات اعتباری پرداخت و عنوان کرد: تا سال 90 اعتبارات منظم پرداخت شد و پس از آن بودجه در بحث بحران تخصیص پیدا کرد؛ اما برای پیشگیری هیچ بودجه ای تخصیص داده نشده است.

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی به مشکلات سوله های بحران شهرستانها پرداخت و از نبود بودجه برای تکمیل این پروژه ها گفت و افزود: مقرر شده 13 شهرستان استان مجهز به سوله بحران شود که متاسفانه در بجستان و چند شهرستان منابع مالی بطور کامل تامین نشد و به صورت نیمه کاره باقی ماند و با آنکه برای سوله بجستان سال گذشته پنج میلیارد داده شد، ولی متاسفانه تخصیص داده نشد.

 

وی به زلزله ابتدای سال در مشهد اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع زلزله در مشهد و همزمانی آن با نشست فرمانداران و اختلال در سیستم تلفن بخاطر بار ترافیکی سنگین ما را بر آن شدیم تا برای تمامی مدیران بحران شهرستان ها خط وی ای پی تهیه کنیم به همین منظور هماهنگی های لازم برای تامین 28 موبایل ماهوارهای برای فرمانداران شده که به زودی مجهز به همراه ماهواره ای خواهند شد تا در شرایط بحرانی با مشکل روبرو نشوند.

 

 

انتهای پیام/