به گزارش صبح توس؛ حسین شیخ الاسلام کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با خبرنگار صبح توس با اشاره به استعفای تحمیلی سعد حریری اظهار داشت: این موضوع بیشتر از هر چیزی نشانه فلاکت و بدبختی سعودی ها بوده و دست خالی عربستان سعودی برای ادامه نقش آفرینی در منطقه را بیش از پیش برملا کرد.

وی افزود: خانواده سعد حریری مهمترین هم پیمان عربستان سعودی در لبنان محسوب می شود و در ازای پرداخت تمام هزینه های حزب سعد حریری یا همان المستقبل و حمایت همه جانبه خاندان سعودی، در واقع پیش برنده منافع آنها در لبنان می باشد.

کارشناس مسائل بین الملل خاطرنشان کرد: عربستان سعودی در وضعیتی قرار گرفته است که حتی نمی تواند به نزدیکترین هم پیمان خود در لبنان دستور بدهد تا از سمت خود استعفا بدهد و به همین دلیل ابتدا او را با فریب به کشور خود دعوت و پس از بازداشت او، استعفا نامه دیکته شده ای در اختیارش قرار داده می شود تا او در برابر یک رسانه سرسپرده قرائت کند.

شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: استعفای آقای سعد حریری باید در کشور خودش به ریاست جمهور تقدیم می شد و این که وی در کشوری دیگر این کار را انجام می دهد در واقع برای دولت لبنان نیز وجهه جالبی ندارد.

استعفای سعدحریری با دستور آمریکایی ها انجام شده است

وی گفت: استعفای سعد حریر با دستور مستقیم آمریکایی ها و مجری گری سعودی ها به اجرا درآمد، چرا که آمریکایی ها، سعودی ها و اسرائیل علاقه ای به آرام بودن منطقه نداشته و برای نیل به خواسته های پلیدشان نیازمند خاورمیانه ای نا آرام هستند.

کارشناس مسائل بین الملل یادآور شد: آرامش و صلح، توسعه و زندگی بدور از جنگ و خونریزی خواسته و هدف کشورهای منطقه بویژه محور مقاومت است، اما در مقابل جبهه استکبار به مجری گری عربستان و اسرائیل برای ادامه دخالت خود در امور دیگر ملت ها نیازمند فتنه ها و آشوب های جدید هستند.

عجله محمد بن سلمان برای نشستن بر کرسی پادشاهی عربستان تحلیلی بود که شیخ الاسلام از موج دستگیری شاهزاده های سعودی ارائه و تشریح کرد: بن سلمان به عنوان ولیعهد برای نشستن بر تخت پادشاه عجله داشته و موج سرکوب شاهزاده های نزدیک به حلقه قدرت و همچنین موضع گیری علیه کشورمان نیز در راستای متشنج کردن اوضاع برای تسریع در رسیدن به کرسی پادشاهی روی داده است.

انتهای پیام/