به گزارش صبح توس؛ نماز جمعه این هفته بردسکن همانند هفته های گذشته با حضور پر شور مردم و مسئولین و به امامت حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن اقامه شد.

امام جمعه بردسکن در خطبه های نماز جمعه این هفته به مراسم با شکوه پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت:فرهنگ عاشورایی و فرهنگ پیاده روی اربعین نه تنها در بین شیعه بلکه در میان برادران اهل تسنن و نیز فراتر از همه در سایر ادیان در حال گسترش است و سالانه به جمعیت زائران حماسه پیاده روی اربعین افزوده میشود و این حماسه میتواند همانند اجتماع حج وسیله ای باشد برای اتحاد و همدلی و انتقال تفکرات جامعه اسلامی به یکدیگر.

وی افزود:دشمنان هم از تشکیل همچین اجتماع عظیمی احساس خطر کرده اند و  مشغول فعالیت هستند تا این اجتماع صورت نگیرد.مردم نیز باید این رفتارهای ضد همایش اربعین دشمن را شناسایی و نقشه های آنان را خنثی کنند.

حجت الاسلام امینی گفت:از مهمترین فعالیت های دشمن برای اجتماع اربعین میتوان به ایجاد شبه و شک و تردید، اختلاف بین عرب و فارس و کمک در به قدرت رسیدن  تشیع سکولار که دین را از سیاست جدا میدانند اشاره کرد.

امام جمعه بردسکن در بخش دیگری از خطبه های خود به هفته کتاب و کتابخوانی در هفته جاری  اشاره کرد و بیان داشت : به فرموده مقام معظم رهبری پر خسارت ترین تنبلی ها ، تنبلی در مطالعه است.ما اگر به آموزه های دینی هم نگاهی بیاندازیم میبینیم به انجام مطالعه بسیار تاکید شده ولی با ظهور فضای مجازی و استفاده از وسایل ارتباطی سریع بخش اعظم وقت مردم صرف استفاده از آنها شده و کمتر کسی را مشاهده میکنیم که مشغول مطالعه باشد.

وی گفت:اگر فرهنگ مطالعه در جامعه رواج پیدا کند بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد زیرا با مطالعه آگاهی افراد افزایش می یابد و مردم میتوانند از پس مشکلات فائق آیند.

انتهای پیام/.