به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام والمسلمین میری امام جمعه مه ولات با اشاره به نهضت و قیام امام حسین(ع) گفت:در تاریخ،انقلاب های زیادی واقع شده اما هیچ نهضت و انقلابی به اندازه عاشورا ماندگاری و جاودانگی نداشته است

میری با اشاره به تعبیر یکی از نویسندگان تاریخ کربلا افزود:کربلا یک پیامی داشت و یک پیامدی که پیام کربلا مبارزه باظلم و دفاع از حق،دین و از مردم بوده است.

خطیب جمعه مه ولات در خصوص پیامد عاشورا که کمتر نسبت به پیام کربلا بحث و پرداخته شده است،یادآور شد:سازندگی عاشورا بعد از عاشورای سال 61 تا به امروز قریب  14 قرن می گذرد که چقدر انسان ها در پرتوی نهضت عاشورا ساخته شده و افراد زیادی غیر مسلمان به برکت امام حسین(ع)شیعه شده اند و به علت این ماندگاری و این سازندگی این محبت و دوستی با اهل بیت هرگز سرد نمی شود بلکه روز به روز بر عاشقان اباعبداله افزوده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین میری گفت:اراده الهی اولین عاملی است که باعث ماندگاری نهضت کربلا شده و اگر اراده الهی برچیزی تعلق پیدا کند قطعا تحقق پیدا خواهد کرد.

وی افزود:معمای استعفای ناگهانی سعد حریری پس از گذشت چند ساعت از دیدار وی با دکتر ولایتی آنهم در خارج از لبنان با اهدافی داشته است و مفهوم این استعفا با اجبار سعودی ها بوده است.

وی گفت:معمای استعفای ناگهانی سعد حریری پس از گذشت چند ساعت از دیدار وی با دکتر ولایتی آنهم در خارج از لبنان با اهدافی داشته است و مفهوم این استعفا با اجبار سعودی ها بوده است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان مه ولات با اشاره به پیاده روی اربعین که حماسه ای فوق تصور بود،اظهار داشت:زیارت سیدالشهداء علیه السلام که خود استقالامورد تاید است دارای عظمت و شکوه غیر قابل وصف و برخوردار از آثار و برکات و فضیلات های بی شماری بوده است.

امام جمعه مه ولات با اشاره به فرمایشات معظم له در جمع دانشجویان ضمن تجلیل از مراسم پرشور عزاداری اربعین حسینی گفتند:این اجتماعات باید عزم همگان را ثابت و استوار کند و مهم است که دراین مسیر همواره ثبات قدم داشته باشیم و تحت تاثیر ناهمواری ها و دشواری ها قرار نگیریم.

وی ادامه داد:راه تلاش در راه خدا،اقامه حق و عدل و راه رسیدن به تمدن و جامعه اسلامی مسیر دشوار و پرفراز و نشیب است اما مشاهده مسیر طی شده در انقلاب اسلامی و همچنین افق پیش رو نشانه هایی کاملا امید بخش و موفقیت آمیز است را مدنظر قرار دهیم