به گزارش صبح توس،عباسعلی فاطمی در گفتگو با خبرنگار ما، از اعزام 14 کاروان پیاده برادران، یک  کاروان دوچرخه سوار و یک کاروان ویژه خواهران همزمان با روز اربعین امام حسین (ع) از مه ولات خبر داد و گفت: همه ساله کاروان های پیاده علی بن موسی الرضا(ع) مه ولات جهت شرکت در مراسمات عزاداری روزهای پایانی صفر به مشهد مقدس اعزام می شوند

وی افزود:امسال نیز 16 کاروان پیاده،یک کاروان دوچرخه سواری و یک کاروان ویژه خواهران از روز اربعین حرکت خود را از مه ولات آغاز کرده و مصافت 200 کیلومتری و به سمت مشهد طی خواهند کرد.

فاطمی تصریح کرد: برای تمامی کاروان ها مجوز تردد صادر شده و با هماهنگی دستگاههای مرتبط (پلیس راه ،اورژانس و هلال احمر)  تمامی اقدامات امنیتی و حفاظتی در طی مسیر حوزه استحفاظی مه ولات تا مشهد صورت می پذیرد و نیز محل های اسکان این کاروان ها از لحاظ ایمنی  کنترل می شود.

 وی بیان کرد: کاروان های پیاده متشکل از سه شهر بردسکن ،انابد،و شهر آباد است و فقط کاروان هایی حق تردد در مسیر را دارند که دارای مجوز و جهت بیمه تمامی اعزا اقدام شده باشد.

وی اظهار داشت: جلسه ای آموزشی برای مسئولین کاروانها برگزار شده و همه مسئولین نسبت به رعایت نکات ایمنی و امنیتی و سایر مباحث توجیه خواهند شد و همه کارون ها دارای رابط فرهنگی و روحانی میباشند و  روحانیون طرح هجرت نیز در این امر مارا یاری خواهند کرد.

سرهنگ ذولفقاری فرمانده انتظامی مه ولات در پایان خطاب به تمامی کاروان های پیاده تاکید کرد:تذکرات امنیتی در غالب بسته های فرهنگی به کاروان های پیاده همچون سالهای گذشته بسته های فرهنگی اهدا گردیده و مواردی که حساسیت ویژه ای داشته برای زائران پیاده طراحی شده که در طول مسیر به کارگیری نمایید

انتهای پیام/