به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز نشست خبری رئیس اداره ورزش و جوانان با اصحاب رسانه در محل اداره ورزش و جوانان بردسکن برگزار شد.

 

در این نشست محمد دانشور ثانی، رئیس اداره ورزش و جوانان بردسکن گزارشی از وضعیت ورزش شهرستان ارائه کرد و گفت: در حال حاضر بیش از 1000 نفر در بردسکن مشغول فعالیت های ورزشی به صورت سازمان یافته هستند و به همین تعداد نیز کارت بیمه ورزشی صادر شده است.

 

دانشور ثانی بیان کرد: با ارتقاء جایگاه ورزش در یک جامعه جایگاه سلامت نیز ارتقاء پیدا خواد کرد و خیرین محترم چنانکه از نظر مالی کمک حال دستگاههای متولی بهداشت و درمان هستند درخواست میشود متولیان جامعه ورزشی شهرستان را نیز یاری نمایند تا بخشی از مشکلات ورزش و جوانان مرتفع شود.

 

وی افزود: در خصوص ارتقاءورزش یک شهر باید اقدام به سازماندهی ورزش و هیاتهای ورزشی کنیم و یکی از شاخصه های ارتقاء ورزش سازمان یافته بودن آن است.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان بردسکن اظهار داشت: یکی از کمبودهای عرصه ورزشی بردسکن نبود خوابگاه برای پذیرش ورزشکاران مهمان  است که بردسکن میزبانی برخی از مسابقات را برعهده میگیرد و مشکل دیگری که بر سر راه ورزشکاران مخصوصا ورزشکاران حرفه ای شهرستان است نبود اعتبار و نیز وسیله ایاب و ذهاب جهت اعزام به مسابقات استانی و کشوری است.

 

وی در این نشست اشاره ای به ورزش روستاها داشت و گفت: افرادی با استعدادهای نهفته ورزشی در روستاها وجود دارند که باید این استعدادها شکوفا شوند و هم اکنون جمع کثیری از ورزشکاران لیگ های ما را همین روستاییان تشکیل میدهند که بدین منظور به همت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بسته های اقلام ورزشی تهیه که 50 درصد از این اقلام را در اختیار دهیاری ها و جامعه ورزش روستایی قرار دادیم.

 

دانشور ثانی بیان کرد: در خصوص ورزش بانوان نگاه ویژه ای داریم و بانوان ما در رشته های فوتسال، والیبال، اسکیت، تکواندو و غیره با مجموع 300 ورزشکار مشغول فعالیت هستند و یک سالن ورزشی بانوان و نیز سایر سالن های ورزشی در اختیار ورزشکاران بانوی شهرستان است.

 

رئیس ورزش و جوانان بردسکن در پایان این جلسه، مجدد همت والای خیرین محترم را خواستار شد و گفت: باتوجه به پایین بودن سرانه ورزشی شهرستان، ورزش بردسکن کمک خیرین را میطلبد و بارها اتفاق افتاده است که تیم های ورزشی به مسابقات استانی و کشوری صعود کردند ولی به دلیل هزینه های بالا در این مسابقات حضور نیافتند.

انتهای پیام/