سید اصغر قریشی، سفیر اسبق ایران در یمن در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، پیرامون تحولات اخیر یمن اظهار کرد: انصار الله پیش از این نیز از موشک هایی ضدکشتی خود علیه آل سعود و آمریکایی های استفاده کرده بود و قدرت موشکی خود را به رخ دشمنان خود کشیده بود.

وی با بیان اینکه تا چندی پیش آل سعود اجازه ورود کشتی های بشر دوستانه سازمان ملل را به یمن می داد اما اکنون این کشتی ها نیز اجازه ورود به یمن را ندارند، تصریح کرد: انصار الله با حملات موشکی به دنبال شکستن حلقه محاصره آل سعود است تا بتواند از فشارهای وارده به این کشور بکاهد.

قریشی خاطرنشان کرد: براساس تجربیات تاریخی، جنگ یمن و آل سعود جنگی طولانی خواهد بود زیرا تاریخ نشان داده است که هیچ کشوری نتوانسته است یمن را به مدت زمان طولانی تصرف و یا به طور کامل شکست دهد.

سفیر اسبق ایران در یمن ادامه داد: انگلیس در دهه شصت میلادی جنوب یمن را در اختیار گرفت و از طرفی مصر با پیاده کردن 70 هزار نفر قصد تصرف یمن را داشتند اما در پایان مجبور به عقب نشینی شدند.

وی با تاکید بر اینکه عربستان از جنگ با یمن پیروز بیرون نخواهد آمد، بیان کرد: مدت ها است که غربی ها و آل سعود ایران را محکوم به ارسال تسلیحات و موشک به انصارالله می کنند اما در واقع مدت طولانی است که این کشور در محاصره کامل قرار دارد و ایران نمی توانسته به این کشور موشکی ارسال کند، از این رو همانطور که سران انصار الله گفته اند، تمامی موشک های شلیک شده به سوی عربستان سعودی ساخت داخل این کشور است.

انتهای پیام/