حجت الاسلام سید کاظم سالاری رئیس اداره تبلیغات اسلامی بردسکن در گفتگو با صبح توس؛ از اعزام 16 کاروان پیاده و دو کاروان دوچرخه سواری همزمان با روز اربعین امام حسین (ع) از بردسکن خبر داد و گفت: همه ساله کاروان های پیاده علی بن موسی الرضا(ع) بردسکن جهت شرکت در مراسمات عزاداری روزهای پایانی صفر به مشهد مقدس اعزام میشوند که امسال نیز شانزده کاروان پیاده و دو کاروان دوچرخه سواری در روز اربعین حرکت خود را از بردسکن آغاز خواهند کرد.

 

وی افزود: برای تمامی کاروان ها مجوز تردد صادر شده و با هماهنگی دستگاههای مرتبط (پلیس راه ،اورژانس و هلال احمر)  تمامی اقدامات امنیتی و حفاظتی در طی مسیر حوزه استحفاظی بردسکن صورت میپذیرد و نیز محل های اسکان این کاروان ها از لحاظ ایمنی با همکاری اداره گاز و آتش نشانی کنترل میشود.

 

سالاری بیان کرد: کاروان های پیاده متشکل از سه شهر بردسکن ،انابد،و شهر آباد است و فقط کاروان هایی حق تردد در مسیر را دارند که دارای مجوز و جهت بیمه تمامی اعزا اقدام شده باشد.

 

وی اظهار داشت: جلسه ای آموزشی برای مسئولین کاروانها برگزار خواهد شد و همه مسئولین نسبت به رعایت نکات ایمنی و امنیتی و سایر مباحث توجیه خواهند شد و همه کارون ها دارای رابط فرهنگی و روحانی میباشند و  روحانیون طرح هجرت نیز در این امر مارا یاری خواهند کرد.

 

در پایان سالاری خطاب به تمامی کاروان های پیاده تاکید کرد: متاسفانه برخی از کاروان اقدام به نوشتن اسم کاروان و یا یادگاری نویشتن مخصوصا بر روی تابلوهای راهنمای مسیر میکنند که این اقدام باعث تخریب بیت المال و از شان اینگونه کاروان ها به دور است و از همه کاروان هایی که از مسیر جاده های خراسان رضوی تردد میکنند خواست تا از این کار خود داری کنند.

انتهای پیام/