به گزارش صبح توس؛نادر سلیمانی صبح امروز در نخستین نشست خبری شورای شهر تربت حیدریه با اصحاب رسانه اظهار داشت: برنامه های مهم و اولویت دار شورای شهر و شهرداری تربت حیدریه تدوین شده و قرار است تا بر اساس آن فعالیت های مختلف مد نظر شهر را به سرانجام برسانیم.

 

وی از عملیات اجرائی پروژه بافت فرسوده به عنوان مهمترین برنامه یاد کرد و افزود: این پروژه باید به منبع در آمدی برای شهرداری تبدیل شود تا علاوه بر پرداخت بدهی به بانک شهر بتوانتیم بسیاری از امور شهری را نیز مدیریت کنیم.

 

رئیس شورای شهر تربت حیدریه اظهار کرد: پروژه بافت فرسوده در خیابان طالقانی بالغ بر 88 میلیارد تومان بدهی به بانک شهر دارد و این در حالی است که شهرداری 69 میلیارد تومان در این مکان املاک و مستغلات دارد، لذا با فروش این املاک بخش مهمی از بدهی تسویه خواهد شد.

 

سلیمانی به مشکل سرمایه گذاری در منطقه گردشگری پیشکوه اشاره کرد و بیان داشت: بوستان پیشکوه با 68 هکتار اراضی بهترین و مهمترین فرصت سرمایه گذاری و ایجاد در آمد پایدار برای شهر تربت حیدریه است که متاسفانه هنوز انتقال این اراضی از منابع طبیعی و شهرسازی به شهرداری انجام نگرفته و لذا نمی توانیم سرمایه گذاری برای آن جذب کنیم.

 

رئیس شورای شهر تربت حیدریه با بیان اینکه طرح جامع گردشگری و بسته های اقتصادی برای جذب سرمایه گذار اماده است، افزود: با تملک اراضی پیشکوه از نهادهای مربوطه و واگذاری این اراضی به سرمایه گذاران، بخش مهمی از مشکلات سرمایه گذاری برای شهرداری تربت حیدریه برطرف خواهد شد.

 

بلند مرتبه سازی‌ها در مراکز با تراکم کم مشکل ساز شده است

 

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اعتراض مردم به بلند مرتبه سازی ها، گفت: بلند مرتبه سازی ها در نقاط با تراکم کم ساخته شده و یا در حال احداث است و برای مردم مشکل ساز شده، لذا یک مشاور قرار است تا با شناسایی استعدادهای شهر و مراکز با تراکم بالا برای مجوز ساخت و سازهای آینده به شورا مشاوره بدهد.

 

مهسا رمضانپور جمع آوری پل چهار راه خواف را یکی دیگر از برنامه های این کمیسیون عنوان کرد و افزود: فاز نخست مطالعات اقتصادی حذف پل چهار راه خواف به اتمام رسیده و اکنون در مراحل تدوین مراحل بعدی مطالعات هستیم تا در نهایت با ارائه یک طرح تفصیلی و مشارکت های مردمی بتوانیم این پل را جمع آوری کنیم.

 

وی بیان داشت: تهیه سند راهبردی شهر تربت حیدریه که چشم انداز 20 ساله ای از شهر را نشان خواهد داد طبق تفاهم نامه ای با دانشگاه آزاد اسلامی در حال اجرا می باشد.

 

تخلف آبفای شهری در اجرای تبصره 3

 

محمد امانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و نماینده شورا در اداره آبفا در خصوص تخلف تبصره 3 گفت: بر اساس توافق نامه شورا و شرکت آب و فاضلاب، مشارکت های مردمی از محل تبصره 3 باید برای اصلاح شبکه آبرسانی هزینه شود؛ اما متاسفانه اداراه آبفا در اجرای این تبصره تخلف کرده است.

 

وی تصریح کرد: طبق گزارش شرکت آبفا از محل مشارکت های مردمی دریافتی تبصره سه 5 هزار و 418 متر مربع توسعه فاضلاب صورت گرفته و این در حالی است که طبق نظر کارشناسان برای هر یک متر اصلاح شبکه فاضلاب حدود چهار متر شبکه آبرسانی شهر یعنی حدود 22 کیلومتر نوسازی می شد.

 

نادر سلیمانی در تکمیل این مطلب گفت: طبق ابلاغ جدید، اداره آبفا باید نرخ های تبصره 3 را تعدیل کند در غیر این صورت مردم از پرداخت قبوض آب ممانعت خواهند کرد.

 

امانی در ادامه بسیاری از مشکلات شهر در عدم آموزش شهروندی عنوان کرد و گفت: ریشه تمام مشکلات آموزشی و فرهنگی در نهادهای آموزشی همچون آموزش و پرورش است و به جای اینکه برای ارتقاء سطح فرهنگ و آموزش شهروندی هزینه کنیم باید برای بی فرهنگی هزینه بپردازیم.

 

وی بودجه فرهنگی شهرداری تربت حیدریه در سال جاری را یک میلیارد و 200 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این در حالی است که در شش ماهه نخست امسال تنها 46 میلیون تومان هزینه شده وبخشی از این هزینه ها نیز به هیچ عنوان فرهنگی نبوده است.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر به تخلف کانون های تبلیغاتی سطح شهر اشاره کرد و افزود: از سال 88 تا کنون هفت کانون آگاهی تبلیغاتی با شهرداری قرار داد امضا کردند تا بیلبوردها و تلویزیون های شهری را به دست بگیرند؛ اما با اتمام این قراردادها در سالیان گذشته عملا شاهد تخلف این کانون ها هستیم، بطوریکه اجاره و عوارض خود را پرداخت نمی کنند و تاکنون 500 میلیون به شهرداری بدهکارند.

 

انتهای پیام/