به گزارش صبح توس؛ محمدرضا دارابی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در تالار ابن سینای مشهد برگزار شد ضمن تشکر از خدمات رئیس سابق این دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد قدیمیترین دانشگاه در شرق کشور و یکی از بزرگ‌ترین و موفق ترین دانشگاه های سراسر کشور است.

وی افزود: در حال حاضر تربیت نیروی انسانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد براساس نیاز کشور صورت می گیرد و توانستیم در سال گذشته رتبه سوم را در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حوزه  فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی به دست آوریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به حضور 860 نفر هیئت علمی در این دانشگاه، گفت: 9 هزار و 228 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 30  درصد از این تعداد در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند.

دارابی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیش از 30 بیمارستان و 25 هزار نیروی خدماتی در قسمت های مختلف درمانی و بهداشتی و آموزشی یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است  که باید به آن توجه بیش از پیشی کرد.

وی با تأکید بر ادامه حرکت رو به رشد در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، خاطرنشان کرد: این مهم به جز با اتکا به تمام نیروها، ظرفیت ها و تجارب پیشکسوتان این عرصه در جهت سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، سیاست های کلی کشور، برنامه ششم توسعه و ادامه و پیشبرد طرح تحول نظام سلامت تحقق نمی یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: مطالبات مردمی باید در اولویت کار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد و علاوه بر آن ارتقاء سطح آموزش و گسترش اخلاق حرفه‌ای در بین دانشجویان علوم پزشکی، پیشبرد علم برای به دست آوردن مرجعیت علمی از دیگر اولویت‌های ما خواهد بود.

دارابی با تأکید بر اینکه باید بازار سیاه دارو برچیده شود، گفت: ارائه خدمات از طریق ارتقاء اورژانس‌های جاده‌ای، شهری و بهبود وضعیت بیمارستانی از اولویت‌های کاری ما خواهد بود که از همین‌جا دست کمک را به‌سوی تمامی ارگان ها و نهادهایی که می توانند ما را یاری کنند دراز می کنم.

انتهای پیام/