به گزارش جام روز، حوزه بهداشت و درمان اهمیت بسیار بالایی دارد و مردم بیشترین هزینه ها را در این حوزه انجام می دهند تا سلامتی خود را بدست بیاورند.

 

اهمیت حوزه سلامت باعث شده در کشور انجمن های خیریه بسیاری در این حوزه فعالیت کنند و به کمک سیستم بهداشت و درمان بیایند.

 

خیرین سلامت تربت جام با فعالیت در بخش های مختلف شهرستان گام های بزرگی برداشته و یکی از اقدامات مهم در منطقه راه اندازی مرکز دیالیز در مرکز بخش نصرآباد بود.

 

مرکز دیالیز شهر نصرآباد (تربت جام) که توسط خانواده مرحوم حاج مهدی گوهری با دو دستگاه دیالیز و هزینه 200 میلیون تومان در محل ساختمان قبلی خانه بهداشت راه اندازی و آماده ارائه خدمات به بیماران دیالیزی محیا و تحویل سیستم بهداشت و درمان شده بود بعد از گذشت یکسال از تاسیس آن تعطیل شد.

 

و این در حالی است که علی رستمی، فرماندار تربت جام در جلسه تودیع معارفه مسئول جدید دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان از وی تقاضا کرد پیگیر ایجاد پایگاه دولت روحانی در سیستم بهداشت درمان باشد و گفت: قلب تپنده حوزه سلامت در دوران احمدی نژاد می تپد و روحانی در بهداشت درمان پایگاهی ندارد.

 

فرماندار تربت جام با انتقاد از مسئول اسبق دانشکده علوم پزشکی افزود: متاسفانه ریاست دانشکده فرصت جلسه گذاشتن با بزرگترین سمن در شهرستان را نداشته و این در حالی است که خیرین سلامت خدمات بسیاری در مدت حضور در شهرستان انجام دادند.

 

البته نگاه سیاسی فرماندار به مقوله سلامت در جای خودش مورد انتقاد صاحب نظران می باشد که می شود در جلسه های کارشناسی بررسی و نقد کرد.

 

اما آنچه نگران کننده است تغییر مدیریت بعد از رای  مجدد مردم به روحانی که باعث شد یکی از بزرگترین و فعالترین بخش های اقتصادی و جمعیتی شهرستان بدون بخشدار و توسط سرپرست اداره شود.

 

نگرانی مردم برای بیماران دیالیز بیش از گذشته شده است و نمی دانند که باید بیمارستان تا کی منتظر باشد تا مرکز دیالیز مجدد راه اندازی شود.

 

مدیران حوزه سلامت،فرماندار تربت جام ونماینده مردم در شورای اسلامی پاسخ دهند تا کی مرکز دیالیز که به همت خیرین راه اندازی وتحویل سیستم سلامت شده باید تعطیل باشد.

انتهای پیام/