اسماعیل رحمانی  در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: فرهنگ عمومی همسان غذای روح و معنوی برای جامعه و دارای اهمیت است.

 

وی افزود: بر اساس آمار طلاق و ناهنجاری های مختلف، فرهنگ امروز جامعه قابل قبول نیست و البته اینکه به این نقطه رسیدیم جای تفسیر و تحلیل دارد.

 

رئیس دادگستری طرقبه شاندیز گفت: شهرستان گردشگری طرقبه شاندیز و حضور گردشگران فرصتی ارزشمند است که باید بهره برداری خوبی در زمینه های مختلف فرهنگ انجام شود.

 

وی افزود: منع کردن امور تابع سلیقه نیست و هیچ کس از مسئولان حق اعمال سلیقه ندارد؛ چراکه فصل الخطاب قانون اساسی است.

 

رحمانی تصریح کرد: باتوجه به اصل 3 قانون اساسی یکی از وظایف حکومت اسلامی، ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی و مبارزه با کلیه مظهر فساد و تباهی بر اساس ایمان و تقوی تعریف کرده است.

 

وی افزود: معتقدیم ورود دستگاه قضایی به مسائل فرهنگی بایستی پیشگیرانه باشد و به عنوان آخرین مرحله در برخورد با ناهنجاری ها صورت بگیرد و تا حد امکان ضابطین قضایی نباید اقدام به برخورد با اموری داشته باشند که ناشی از کم کاری فرهنگی است مگر از باب ضرورت.

 

رئیس دادگستری طرقبه شاندیز خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی با کارفرهنگی حل می شود؛ اما سوء استفاده برخی افراد به هر دلیلی باعث می شود که به عنوان کارفرهنگی کار ضد فرهنگی انجام شود و اینجاست که دستگاه قضا از باب ضرورت ورود به مسائل پیدا می کند.

 

وی ضمن تأکید بر اهمیت پیوست فرهنگی و ایجاد فضای رشد فضایل فرهنگی در شهرستان، افزود: در این زمینه استفاده بهینه از نخبه های فرهنگی باید صورت گیرد.

 

رحمانی با اشاره به اینکه دستگاه اجرایی متولی اجرای قانون است گفت: قانون لغو اسامی غربی برای جلوگیری از نفوذ فرهنگی غرب با قوت اجرایی شود.

 

وی با بیان اینکه سوق مردم به فرهنگ سالم در شهرستان ضرورت دارد، افزود: همه باید کمک کنیم فرهنگ غنی اسلامی را به نمایش بگذاریم و اعمال سلیقه شخصی نکنیم.

 

رئیس دادگستری طرقبه شاندیز اظهار کرد: در برگزاری مراسمات فرهنگی نظریه دادستان را بر هماهنگی و پیشگیری از تخلفات و هماهنگی ها اخذ کنید.

 

انتهای پیام/