به گزارش خبرنگار صبح توس؛ انتشار خبر قول دولت برای تسویه بدهی ۳۰۰ میلیاردتومانی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در بحبوحه امروز و فردای دولتی ها برای پرداخت معوقات گندمکاران، با واکنش هایی از طرف این قشر زحمتکش مواجه شد.

 

وعده دولتی ها برای تسویه این بدهی نجومی که شامل مبالغ ۲۱۱ میلیارد تومان برای تیم پرسپولیس و ۱۱۸ میلیارد تومان نیز برای تیم استقلال تهران زمانی بر سر زبان ها افتاده است که امروز و فردای دولت برای تسویه بدهی گندمکاران وارد ماه پنجم خود شده است.

 

نبود منابع مالی شاید به عنوان اصلی ترین بهانه مسئولان رده بالای دولت برای عدم واریز طلب گندمکاران باشد؛ اما با دیدن رفتار دولتیها در قبال بدهی دو باشگاه فوتبال و تلاش برای پرداخت آن، این سوال به ذهن متبادر می شود: که اگر پول هست، چرا برای کشاورزان هزینه نمی شود؟.

 

تعویق پنج ماهه در پرداخت طلب گندمکاران شهرستان جغتای نیز همپای دیگر نقاط کشور، موضوعی نیست که بتوان از کنار آن به سادگی عبور کرد و در برابر ندانم کاری مسئولان که شبیه بازی های پوپولیستی برای افزایش محبوبیت ها می باشد، سکوت کرد.

 

این وعده دولت در کنار تمام تلخی خود برای کشاورزان و دیگر طلبکاران، باعث سر پوش گذاشتن بر عملکرد شاید ضعیف مدیران این باشگاهها خواهد شد، حال آنکه ورود به مقوله بازرسی، عملکرد مسئولان مالی این باشگاهها را نمی توان از سیستم دولتی انتظار داشت.

 

در همین راستا نظر سنجی منتشر شده در بزرگترین کانال تحلیلی خبری شهرستان جغتای به عنوان یکی از قطب های اصلی تولید گندم در استان خراسان رضوی که دارای تعداد قابل توجهی طلبکار پول گندم نیز می باشد، نشان دهنده تلخ شدن کام کشاورزان این شهرستان از انتشار این خبر در رسانه ها می باشد.

 

۸۶ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی نسبت به این اقدام دولت واکنش منفی نشان داده و از آن ابراز نارضایتی کرده و از دولت خواسته اند تا تسویه بدهی گندمکاران را نسبت به تسویه بدهی فوتبالی ها در اولویت قرار دهد.

 

یادآور می شود: دولت در آخرین وعده خود متعهد شده است تا پایان ماه جاری بدهی گندمکاران را به طور کامل تسویه کند و چندی پیش نیز این وعده برای پرداخت بدهی ها تا پایان مهر داده شد که محقق نشد.

 

انتهای پیام/