به گزارش خبرنگار صبح توس؛ صبح امروز حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور در مسیر تشرف به پیاده روی جهانی اربعین در گفت و گویی اختصاصی با پیام جغتای به اظهار نظر در رابطه با این همایش میلیونی پرداخت.

 

حجت الاسلام موحدی پور اظهار داشت: پیاده روی اربعین ریشه روایی و قرآنی دارد و از روزگار قدیم عرفا و بزرگان دینی این عمل را نوعی چله نشینی و عبادت خاص برای خود قلمداد می کردند.

 

وی در ادامه با اشاره به تقدس عدد اربعین در نزد مسلمانان افزود: اربعین یک عدد الهی است و سنتی که به یمن حضور مسلمانان از کشورهای مختلف جهان در مسیر نجف تا کربلا شکل گرفته و تقویت شده است، ریشه در اعتقادات و باورهای دینی مسلمانان دارد.

 

امام جمعه جغتای با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) در رابطه با جایگاه زائر امام حسین(ع) تشریح کرد: کسى که از شیعیان ما بوده و حسین(ع) را زیارت کند از زیارت برنگشته مگر آنکه تمام گناهانش آمرزیده می‌شود و براى هر قدمى که برمی‏‌دارد و هر دستى که بالا می‏‌رود و اسبش را حرکت داده و می‌راند هزار حسنه ثبت شده و هزار گناه محو گشته و هزار درجه مرتبه‏ اش بالا می‌رود.

 

حجت الاسلام موحدی پور گفت: حضور جمعیت بیش از ۲۰ میلیون نفری مسلمانان در پیاده روی اربعین با وجود مشقت های فراوان موجود، این همایش چند ده میلیونی را به عرصه ابراز قدرت مسلمانان مبدل کرده است.

 

تضعیف کنندگان همایش اربعین ناکام می شوند

 

سنگ اندازی و تلاش برای تضعیف همایش جهانی اربعین موضوع دیگری بود که امام جمعه جغتای با اشاره به آن اظهار داشت: ریشه انحراف ها در عزاداری ها، به خرافه کشاندن تشیع، شیعه انگلیسی و این تلاش ها کور در راستای تضعیف همایش میلیونی اربعین، یک منشاء و یک ریشه دارد.

 

وی با ناکارآمد دانستن این سنگ اندازی ها، اظهار داشت: عشق به امام حسین و ائمه اطهار(ع)، سرمایه ای نیست که محبان اهل بیت با این مانع تراشی ها و موج سازی های رسانه ای از آن چشم پوشانده  و پای از راه بکشند، بلکه روز به روز شاهد افزایش خیل دلداگان امام حسین در همایش جهانی اربعین هستیم.

 

امام جمعه جغتای در پایان خاظرنشان کرد: جهانی شدن پیاده روی اربعین در چند سال اخیر، پدیده ای نیست که دشمن بتواند از آن چشم پوشیده و برای تضعیف آن کاری نکند؛ اما به یمن حضور مردم و یاری خداوند و عنایت امام حسین کار به جایی نخواهد برد.

انتهای پیام/