جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد مقدس در خصوص استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان در گفتگو با صبح توس؛  اظهار کرد: مجموع اتفاقات منطقه به مثابه شُک مصنوعی به جسد تروریست برای استحکام یافتن جای پای آمریکا است.

 

وی با اشاره به نقش گروه های افراطی عربستان در عدم ثبات محور مقاومت، افزود: سعد حریری اشتباه راهبردی کرد و این اشتباه فهماند که جوانی بی تجربه، خام و بدون برنامه است.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس، نقش حزب الله لبنان را در کمک رسانی برای انجام وظایف قانونی دولت مستقر برجسته دانست و خاطرنشان کرد: سعد حریری با متهم کردن رابطه ایران و حزب الله در کشوری بیگانه، با استقرار در کشور عربستان فراموش کرده در کجای معادلات قرار گرفته است، بنابراین همه دنیا فهمیده اند که این اقدم استعفا در عمل تحت نفوذ عربستان صورت گرفته است.

 

وی افزود: رفتار حریری نشان داد که لیاقت مسئولیت کشور را ندارد و با نداشتن تجربه سیاسی به وحدت و استقلال کشورش نیز پای بند نیست.

 

کریمی با مذموم دانستن وابستگی مسئولان به جبهه استکبار، گفت: پس از همه پرسی در کردستان عراق داستان استعفای سعد حریری برای ایجاد بحران کاذب در منطقه مطرح شد تا با هدف شعله ور شدن فتنه طایفه گری، آشفتگی هایی را متوجه خط مقاومت و درون کشور لبنان سازند و پایگاه حزب الله را تضعیف کنند.

 

پایگاه حزب الله و مقاومت تنها به لبنان منحصر نمی‌شود

 

وی افزود: دشمنان باید بدانند پایگاه حزب الله و مقاومت تنها به لبنان منحصر نمی شود، ضمن اینکه لبنان از ثبات خوبی برخوردار و موقعیت حزب الله فوق العاده برتر است، قطعا رئیس جمهوری و پارلمان تعیین نخست وزیر را در دستورکار قرار میدهند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: حزب الله اجازه نمی دهد این طور بحران های مصنوعی جریان مقاومت را از اهدف خودش که نابودی رژیم صهیونیستی است بازدارد و این موضوع نیز همانند همه پرسی کردستان عراق به نفع جریان مقاومت اسلامی تمام می شود.

 

وی با بیان اینکه عوامل دست نشانده دولت های سلطه گر عربستان و آمریکا یکی پس از دیگری دچار فروپاشی می شود و خروجی آن به نفع مقاومت است، افزود: قابل ذکر است که این فتنه های مختلف همزمان با پایان کار داعش در حال لو رفتن و خنثی شدن است.

 

 

 

کریمی با اشاره به چنین رخدادهایی و با قابل توجه دانستن سرعت حوادث یکی پس از دیگری، منطقه را به نوعی در حال غربال شدن دانست و تصریح کرد: باتوجه به رخدادهای صورت گرفته در عربستان و ریاض، اوضاع منطقه برای کشورهای سلطه گر و صهیونیستی خطرناک شده است.

انتهای پیام/