به گزارش صبح توس؛سردار ماشاءالله جان‌نثار، فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی با تأکید بر استکبارستیزی و ایستادگی در برابر ظلم و ظالم در یادداشتی به مناسبت 13 آبان نوشت:

دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم از اصلی‌ترین محورهای شکل‌گیری مبارزات مسلمانان از صدر اسلام تا کنون بوده است. دستگیری حضرت امام خمینی (ره) در قم توسط رژیم جنایتکار پهلوی و تبعید به ترکیه با دستور آمریکا، حمله وحشیانه و بی‌رحمانه دژخیمان رژیم شاه به دانش آموزان معترض تهرانی به دخالت‌های آمریکا در ایران و به خاک و خون کشاندن دانش آموزان و تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا در تهران توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در 13 آبان اتفاق افتاده است و این روزها، روز «ملّی مبارزه با استکبار» نام‌گذاری شده است.

 

به فرمایش رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، سیزده آبان روز بسیار مهمى است؛ به یک معنا روز دانش‌آموز است، به یک معنا روز دانشجوست و به یک معنا روز استوارى ملت ایران در مقابل ترفند استکبار است.

 

سیزدهم آبان، روز تجلی دوباره آزادگی، شجاعت و غیرت انقلابی در ملت مسلمان ماست. روز سیزده آبان یعنی روز اعلام پایداری ملت در برابر آمریکا، روز استوارى ملت ایران در مقابل ترفند استکبار است. سیزده آبان فرو ریختن هیمنه‏ى سلطه‏ى آمریکایى و استکبار آمریکایى در ایران و در جهان بود.

 

امروز مبارزه با استکبار و ظالمان در مرزهای کشور اسلامی ایران توسط همین جوانان تحصیل کرده انجام می‌شود و دانش آموزان و دانشجویان دیروز به مرزبانان غیور امروز نظام جمهوری اسلامی مبدل گشته‌اند. کمین‌های شبانه‌روزی در شرایط سخت آب و هوایی و حضور شبانه‌روزی مرزبانان در مرزها برای مقابله با مزدوران و متجاوزان با اعتقاد راسخ به رهنمودهای امام(ره) و فرهنگ عاشورایی یعنی مبارزه با استکبار، ظلم و ظالم صورت می‌گیرد؛ شهیدان مرزبانی گواه این اعتقاد و باور عمیق اسلامی هستند.

 

انتهای پیام/