به گزارش صبح توس؛  راهپیمایی 13 آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی با حضور گسترده مسئولین و مردم همیشه در صحنه شهرستان بردسکن برگزار شد.

 

در این راهپیمایی دانش آموزان ،دانشجویان و سایر اقشار با حمل پلاکارد و شعار هایی علیه استکبار جهانی انزجار خود را از آمریکای جنایت کار و ایادی او اعلام کردند.

 

پایان بخش راهپیمایی سخنرانی حجت الاسلام علی اصغر امینی، امام جمعه بردسکن بود که در سخنانی گفت: 13 آبان در تاریخ جمهوری اسلامی یادآور سه حادثه مهم است.

 

وی ادامه داد: اولین حادثه که باعث ماندگاری امروز شده است تبعید امام به ترکیه است و حادثه دیگر شهادت دانشجویان در دانشگاه تهران در مقابله به رژیم ستم شاهی و حادثه سوم تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام است.

 

امام جمعه بردسکن بیان کرد: این سه حادثه ای که در سه زمان متفاوت رخ داده است بیانگر یک موضوع و آنهم کینه و دشمنی و خصومت استکبار جهانی با مردم فرهیخته و دین مدار و آگاه و بصیر انقلاب اسلامی است.

 

حجت الاسلام امینی در بخشی دیگر از سخنان خود به دو راهبرد آمریکا در مقابل کشورمان اشاره کرد و گفت: آنچه امروز باید به آن توجه داشته باشیم راهبرد جدید آمریکا در مقابله با نظام مقدس اسلامی است که اولین راهبرد این است که با ابزارهای مختلف از قبیل افزایش تحریم ها و سخت کردن زندگی مردم با اعمال تحریم، آنان را از نظام دور کنند.

 

وی راهبرد دیگر آمریکا را ایجاد شکاف داخلی میان مردم و حاکمیت و دلسرد کردن مردم از نظام دانست و بیان داشت: درشرایط کنونی قشر دانش آموز و دانشجوی ما باید راهبرد آمریکا را بشناسد و به مقابله با آن برخیزید.

 

انتهای پیام/