به گزارش صبح توس؛مسعود رنجبر  امروز در اولین جلسه توجیهی آموزشی پدافند غیرعامل در سالن اجتماعات شهرستان مه ولات گفت: هفته پدافند غیرعامل، برگزاری دوره های آموزشی کمک موثری به آمادگی بیش از پیش مسوولان و کارشناسان می کند.  

 

فرماندار مه ولات افزود: از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی، سالی نبوده که استکبار برای کشور ما توطئه نداشته باشد و با پایان هر توطئه، توطئه ای دیگر را آغاز می کرد؛ اما با رهبری پیامبرگونه حضرت امام(ره) و پس از ایشان مقام معظم رهبری و به یاری خداوند متعال و کمک مردم تمامی توطئه ها را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته ایم.

 

وی گفت: توطئه های دشمن همچنان ادامه دارد و به روش های جدید از جمله مسائل بیوشیمیایی، بیوتروریستی، تهاجم فرهنگی، مسائل زیست محیطی و غیره چیده میشود و برهمین اساس ما باید از طریق آموزش های پدافند غیرعامل آمادگی لازم را جهت مقابله با این تهاجمات در خود فراهم و به نسل جوان منتقل کنیم.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان مه ولات ضمن اشاره به مفاهیم پدافندغیرعامل و حوزه های مختلف آن، به برگزاری مستمر این جلسات تاکید کرد و به روئسای کارگروه های تخصصی پدافند غیرعامل گفت: کارگروه ها را با جدیت بیشتر پیگیری و دوره های آموزشی را برای کارکنان خود برگزار کنید تا بتوانیم با آمادگی کامل تدابیر لازم برای پیشگیری از خطرات احتمالی را داشته باشیم.

 

گفتنی است در ادامه جلسه مباحث تخصصی حوزه پدافند توسط مربی این دوره برای مدعوین تشریح و بیان شده و دوره آموزشی با برگزاری رزمایش دانش آموزی به پایان رسید. 

انتهای خبر/