به گزارش صبح توس؛ محمدرضا داورزنی در نشست مشترک معاونین و مدیران کل ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان در مشهد مقدس اظهار داشت: ادارات کل ورزش و جوانان و فدراسیون‌های ورزشی باید باهم در تعامل باشند برخی موازی‌کاری‌ها و اختلاقات ادارات کل با هیئت‌های ورزشی و فدراسیون‌های مانع رشد یک رشته ورزشی در استان می‌شود، من خواهشم این است که همواره با رویکرد تعامل و همکاری و دیدی دلسوزانه برای پیشبرد ورزش گام برداریم.

وی افزود: اگر نگاهی اجمالی به اختلافات فدراسیون‌ها و ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها داشته باشیم می‌بینیم هر دو بازوان اجرایی ورزش کشور هستند و تنها با تعامل این دو ورزش در مسیر پیشرفت قرار می گیرد، انتظار ما این است که تمامی اختلافات با تعامل و توجه به قانون و آیین نامه‌ها حل شود.

داورزنی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها نباید به اختلافات دامن بزنند گاهی این مسائل سبب می‌شود مشکل عمیق تر شود، در حالی که ما باید به عنوان یک مرجع برای حل اختلافات تلاش کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای تاکید کرد: باید درک کنیم که ما همه یک خانواده‌ایم نه ادارات کل ورزش و جوانان می‌توانند تنها باشند نه فدراسیون‌های ورزشی می‌توانند تنها به راه خود ادامه دهند، متاسفانه گاهی اوقات می‌بینیم این اختلافات در رسانه‌ها مطرح می‌شود و به جای اینکه این مسائل در جلسات مطرح شود در رسانه‌ها بازتاب می‌یابد و این مسئله به ورزش ضربه می‌زند.

وی تاکید کرد: نگاه ما این است که ادارات کل به عنوان نمایندگان وزارت ورزش و جوانان در استان‌ها وظیفه دارند هیئت‌های ورزشی استانی را حمایت کنند، زیرا هیئت‌های استانی وظیفه دارند به عنوان بازوان اجرایی ادارات کل ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها فعالیت‌های خود را انجام دهند اگر به این مسائل نگاه کنیم می‌بینیم که ما خانواده ورزش هستیم و اگر احساس مسئولیت در این خانواده نباشد امور پیش نمی‌رود.

داورزنی ادامه داد: افتخارات ورزشی ورزشکاران متعلق به ادارات کل ورزش و جوانان، فدراسیون‌ها و هیات‌های ورزشی است پس توجه کنیم که باید باهم همکاری کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای افزود: هیئت ورزشی در هر استان بدون همکاری و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان نمی‌تواند کاری انجام دهد، ادارات کل هم نیاز به فعالیت‌های هیات‌های ورزشی نیاز دارند و باید نیاز‌های آنان را درک کنند و به ویژه در حوزه‌های توزیع اعتبارات و واگذاری اماکن ورزشی این مسائل باید مورد توجه قرار گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها به برگزاری اردو‌های تدارکاتی، میزبانی‌ها و دوره‌های مختلف توسط هیئت‌های ورزشی توجه داشته باشند و برای حضور ورزشکاران در تورنمنت‌های مهم بین المللی برنامه داشته باشند.

انتهای پیام/