ساجده اسبوچین، مسئول گروه جهاد پزشکی دانشگاه آزاد مشهد در گفتگو با خبرنگار صبح توس، پیرامون برپایی بیمارستان صحرایی در کربلا و نجف در ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: در راستای خدمت‌رسانی به زائران و عزاداران حسینی در ایام اربعین از تاریخ 12 لغایت 18 آبان ماه دو موکب بهداشتی و درمانی در نجف اشرف در صحن حضرت زهرا(س) حرم امام علی(ع) برپا می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح برای اولین سال و به همت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار می شود که امیدواریم این اقدامات خداپسندانه و جهادی ادامه داشته باشد.

اسبوچین با اشاره به رایگان بودن تمامی خدمات در موکب های درمانی بهداشتی، خاطرنشان کرد: در این طرح 5 پزشک و 11 دانشجوی پزشکی، پرستاری و مامایی و دو نفر پشتیبان برای ارائه هرچه بهتر خدمات پزشکی و درمانی به نجف اشرف اعزام می شوند.

مسئول گروه جهاد پزشکی دانشگاه آزاد مشهد تصریح کرد: در این موکب های درمانی ویزیت، دارو، غربالگری، ماساژ، خدمات فیزیوتراپی و کمک های اولیه به صورت کاملاً رایگان ارائه داده می شود.

وی عنوان کرد: یک موکب مختص آقایان و یک موکب به بانوان اختصاص یافته که به دلیل حضور در حرم امام علی(ع) پیش‌بین می شود طی هفت روز برپایی این موکب ها، بالغ بر 15 هزار نفر از زائران اباعبدالله به صورت رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کنند.

انتهای پیام/