به گزارش صبح توس؛ پیش از ظهر امروز حجت الاسلام حسین وحیدی در دیدار با دانش آموزان بسیجی که در محل دفتر امام جمعه برگزار شد به جایگاه و نقش نوجوانان در سرنوشت کشور و در خطاب به متولیان فرهنگی و بالاخص معلمین به حدیثی از امام صادق (ع) پرداخت و اظهار کرد: امام صادق (ع) می فرمایند؛ به آموختن حدیث به نوجوانان مبادرت ورزید، پیش از آنکه دشمنان آنها را گمراه کنند، حساسترین سن، سن نوجوانی و مقطع شما است و باید مراقبت کرد هم شماها و هم مربیانتان تا انشالله در مسیر سعادت قدم بردارید و راه شهید حسین فهمیده را ادامه دهید.

 

امام جمعه بجستان ادامه داد: افتخار شما نوجوانان این است، کسی که همه او را رهبر خود میدانند، میگوید رهبر من آن نوجوان 13 ساله است، یعنی اگر شما بخواهید و پای در مسیر حسین فهمیده بگذارید به جایگاه رهبری میرسد.

 

وحیدی به دوران خفت بار شاه پرداخت و از حقوق امریکایی های شاغل در ایران گفت و گفت:  یک مربی امریکایی در ایران اگر میخواست به تدریس بپردازد  50 درصد حق دریافتی، حقوقش بود و 50 درصد دیگر حق توحش" هزینه ای بایت کار در بین وحشی ها"  این یک توهین بزرگ به  ملت ایران بود.

 

وی افزود: ولی امروز میبینم امریکایی‌ها برای مذاکره با ایران به التماس کردن می افتند و تا جایی که رئیس جمهور ما مذاکره با آنها را دیوانگی میداند و این است دستاور نظام که به این کشور عزت بخشید و امریکا را منفور میکند. در جنگ، جهان دید که چگونه یک جوان 13 ساله مسیر و سرنوشت جنگ را عوض کرد و این امر را بعید میدانند ولی این چیزی بود که همه دیدند.

 

امام جمعه بجستان در ادامه به هوش بالای ایرانی ها پرداخت و تصریح کرد: الحمدالله هوش جوانان این کشور در عرصه های بین المللی همه جهان دیده‌اند و باز هوش جوانان این شهرستان که در یک مقایسه آماری و تجربه‌ای میتوان نتیجه گرفت که این شهرستان از جوانانی مستعد و با هوش بهره میبرد و و قدر این را باید دانست و در مسیر درست استفاده کرد.

 

وحیدی به حساسیت خانواده‌های بجستان در پایندی به احکام دین اشاره کرد و گفت: این حساسیت تحسین برانگیز است و باید مورد تقدیر قرار گیرد اما شما نوجوانان چند ویژگی دارید که باید قدر آن را بدانید اول از همه اینکه نوجوان هستید، ایرانی هستید"ایرانی یعنی هوش، استعداد، زکاوت و بزرگی"، دانش آموز هستید " دوران دانش آموزی دوران تاثیر گذار برای آینده خودتان و کشورتان است" و اینکه شما بسیجی هستید.

 

وی ادامه داد: سرنوشت جنگ را بسیجیان رقم زدند واین را سپاه و ارتش نیز قبول دارند، و امروز دشمن از تمام نیروهای نظامی و انتظامی این کشور میترسد ولی از بسیج وحشت دارد، توطئه میکند و حججی را سرمیبرد ولی میبیند، ایران یک صدا اعلام انزجار از استکبار میکنند

 

امام جمعه بجستان در پایان به حلقات صالحین پرداخت و این تشکل را بسیار تاثیر گذار و لازم برای دانش آموزان دانست و خواست تا این حرکت تربیتی، فرهنگی تقویت شود.

 

انتهای پیام/