به گزارش صبح توس؛ ابوالقاسم خسروی، نماینده سابق مردم تربت حیدریه در یادداشتی نوشت: مدتی است یکی از شهروندان ایرانی به نام آقای "پرستش" که شباهت ظاهری زیادی با"لیونل مسی" بازیگر مشهور فوتبال دارد توجه کاربران فراوانی را به خود جلب کرده بود و در ذهن افراد زیادی این سوال نقش بسته بود که لحظه مواجه این دو نفر با هم چه روی خواهد داد ؟!

 

تا اینکه هفته گذشته در میان موج دوستداران و هواداران "لیونل مسی"و در کانون توجه اصحاب رسانه بدل "مسی" که با هزار شوق و شعف مسیر طولانی ایران تا اسپانیا را طی کرده بود تا در برخورد و دیدار "مسی " مورد استقبال و توجه قرار گیرد.

 

این بدل وقتی در مسیر حرکت "مسی " ابراز ارادت و واحساسات کرد در میان بهت وناباوری همه تماشاچیان با واکنش سرد و بی توجهی "مسی" مواجه شد بگونه‌ای که لحظه ای و ثانیه‌ای به احساسات آقای "پرستش " توجهی نشد.


"معلوم شد آنچه آب دیده می شد سرابی بیش نیست "

وقتی آدمها به داشته های خود شاکر نیستند شوق داشته های دیگران آنها را به حسرت و تقلید تحقیر آمیز وا می دارد
بقول شاعر مسلمان و استکبار ستیز" اقبال لاهوری"
همچو آیینه مشو محو جمال دگران
از دل و دیده فرو شوی خیال دگران
در جهان بال و پر خویش گشودن آموز
که پریدن نتوان با پر وبال دگران

فارغ از همه بازخودها و انعکاس های رسانه ای این خبر و خفتی که متوجه شخص آقای" پرستش " شد ذکر چند نکته ضروری است

خوی مستکبران و فرعون صفتان از ابتدای تاریخ تاکنون بیشتر از آنکه برخاسته از ذات آنها باشد معلول ذلت و ضعف و خودباختگی افرادی است که در مقابل فرعونیان و ستمگران کرنش می کنند.

 

قرآن کریم در تحلیل استکبار فرعون، از استخفاف و خواری قوم او سخن به میان می آورد و می فرماید "فَاسْتَخَفَّ قَوْمَهُ فَأَطَاعُوهُ " او ابتدا قوم خویش را به ذلت و حقارت کشانید و در نتیجه آنها را به استثمار وادار ساخت بدیهی است هر اندازه ضریب عجز و درماندگی مظلوم بیشتر باشد طغیان طاغوت ها فزونی می یابد.

 

به قول صائب تبریزی:
اظهار عجز در بر ظلم روا مدار
اشک کباب موجب طغیان آتش است

 

پرستش ناآگاهانه بعضی مثل آقای "پرستش " و خود باختگی در طول تاریخ خصوصا از سوی دولتمردان، زمینه ساز چه ظلمها و جنایات بوده است زمانی نیمی از جمعیت ایران با توطئه و جنایات استعمار انگلیس در اثر گرسنگی و قحطی در اوج مظلومیت جان باختند، زمانی ترکمنچای ها و زمانی کاپیتولاسیون ها و گاهی کشف حجاب  و غیره بر ملت ایران تحمیل شد.

 

وقتی در برابر زرق و برق و خنده ظاهری گرگ صفتان و صاحبان زر و زور و تزویر دچار خودباختگی شویم تجربه تاریخ ثابت می کند که نتیجه جز تحقیر ندارد.

 

آقای "پرستش " اگر از مرگ پهلوانی و جوانمردی در امثال "لیونل مسی " خبر داشت شاید شوق تشابه با یک مرده زنده نما از سرش می پرید و برای خلق یک تراژدی و درام این همه راه نمی پیمود.

 

تعجب بیشتر در این میان از کسانی است که به گرگ ها لبخند می زنند و می پندارند که تبسم گرگ از روی خیر خواهی است در صورتی که کرگ در ذات خویش درنده خویی و توحش است حتی اگر گوسفندان قواعد را رعایت کنند.

 

اظهارات آقای "پرستش " مبنی بر اینکه "مسی " برایم دست تکان داد و به من لبخند زد یاد آور اصطلاح "برد برد" در مذاکرات با شیطان بزرگ آمریکا است هرچند تشکر می کنیم که آقای رئیس جمهور متوجه شدند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است.

 

در آستانه یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز دانش آموز، سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و تبعید حضرت امام رضوان الله تعالی علیه بیانات معمار کبیر انقلاب اسلامی برای اهل معرفت و بصیرت یاد آوری می شود.

 

حضرت امام خمینی (ره) تعابیر جالبی درباره سردمداران آمریکائی دارند و می فرمایند: «آمریکا شیطان بزرگ است ،آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستعضف جهان است، همه گرفتاری که ما داریم از دست آمریکا داریم.»«تمام گرفتاری ما از این آمریکا است ، آنهایی که خواب آمریکا را می بینند خدا بیدارشان کند، روابط ما با آمریکا روابط یک مظلوم با ظالم است، روابط یک غارت شده با غارتگر است ،هر چه فریاد دارید سرآمریکا بکشید.»

 

و امام این جملات را بر اساس سرشت آمریکا و اقدامات عملی شیطان بزرگ فرموده بودند و به این نظر اعتقاد راسخ داشتند و در سالهای پایانی عمر شریف خود، بارها به مسئولین و اقشار مختلف مردم، تقابل اسلام ناب محمدی(ص) با اسلام آمریکائی را تذکر دادند.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای :
" دولت ایالات متّحده‌ی آمریکا را دولتی غیرقابل اعتماد، دولتی خودبرتربین، دولتی غیرمنطقی و عهدشکن، دولتی سخت در پنجه‌ی تصرّف و اقتدار شبکه‌ی صهیونیسم دانستند.....

 

شصت سال است که از ۲۸ مرداد ۳۲ تا امروز در هر موردی که با آمریکایی‌ها مسئولین این کشور اعتماد کردند، ضربه خوردند. یک روزی مصدق به آمریکایی‌ها اعتماد کرد، به آنها تکیه کرد، آنها را دوست خود فرض کرد، ماجرای ۲۸ مرداد پیش آمد که محل کودتا در اختیار آمریکایی‌ها قرار گرفت و عامل کودتا با چمدان پُر پول آمد تهران و پول قسمت کرد بین اراذل و اوباش که کودتا را راه بیندازد؛ آمریکایی بود. تدبیر کار را خودشان هم اعتراف کردند، اقرار کردند."

سیره شهدا، چمران ها، باکری ها، صیادها، همت ها و شهید حججی ها و شهدای زنده انقلاب سردار سلیمانی ها دفاع از عزت و اقتدار ملت ایران و عدم اعتماد به شیطان بزرگ آمریکا است.

 

شهید سید مرتضی آوینی چقدر زیبا، صفت شیطان بازگو کرده است. سید شهیدان اهل قلم می نویسند: «شیطان حکومت خویش را بر ضعف‌ها و ترس‌ها و عادات ما بنا کرده است و اگر تو نترسی و از عادات مذموم خویش دست برداری و ضعف خویش را با کمال خلیفه‌اللهی جبران کنی، دیگر شیطان را بر تو تسلطی نیست.»

 

انشاالله و به مانند هر سال یوم الله ۱۳ آبان همه یک صدا فریاد رسای مرگ بر آمریکا را سر خواهند داد.

انتهای پیام/