به گزارش صبح توس؛ هم‌زمان با روز شهادت شهید حسین فهمیده و هفته بسیج دانش‌آموزی سراغ سید علی هاشمی، پدر شهید دانش‌آموز محسن هاشمی از شهدای دانش‌آموز شهرستان رشتخوار رفتیم و در خصوص زندگی این شهید بزرگوار با پدر و مادر ایشان به گفتگو پرداختیم.

 

لطفاً شهید بزرگوار را معرفی کنید؟

شهید محسن هاشمی در سال ۴۲ در رشتخوار به دنیا آمد و در سن ۱۸ سالگی به جبهه اعزام شد و در سال ۶۱ در جزیره امررصاص با اصابت ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت نائل آمد، شهید بسیار انقلابی، معتقد به دین اسلام و یک بسیجی کامل بود.


 

شهید در برخورد با دیگران چگونه بود؟

اخلاق نیکو از مهم‌ترین خصوصیات شهید، بود تمام دوستان شهید در دوران مدرسه از او راضی بودند، مظلومیت یکی از خصوصیات بارز شهید محسن هاشمی بود.

 

وضعیت تحصیلی شهید بزرگوار چگونه و بیشترین فعالیت شهید در چه زمینه‌ای بود؟

وضعیت تحصیلی محسن خوب بود، حضور در مساجد، حضور در جلسات قرآنی و مراسمات مذهبی از دیگر ویژگی‌های شهید بود.

 

چگونه شد، که شهید پای در جبهه گذاشت؟

ایمان و عشق به خدا و ابراز علاقه شدید که از عمق وجود به حضرت امام(ره) داشت در سخن شهید همیشه جاری بود، عشق به وطن و علاقه به امام(ره) محسن را به همراه هم‌رزم شهیدش، شهید دانش‌آموز علیرضا آبافت به جبهه کشاند.

 

چگونه خبر شهادت محسن را در آن زمان دریافت کردید؟

خبر شهادت محسن را به دامادم دادند و بعد از گفتن به خانواده، خبر شهادتش به من نیز رسید؛ اما تا زمانی که پیکر شهید را در شهر تربت حیدریه ندیدم، شهادت محسن باورم نشد.

 

شهید قبل از شهادت حرف و سخنی به شما یا خانواده نگفت؟

محسن چند روز قبل از شهادتش نامه‌ای نوشته بود، که در آن اشاره کرده بود چنانچه راه کربلا باز شود به کربلا می‌روم.از دیگر خصوصیات شهید هاشمی برایمان بگویید؟

محسن در کارها دقیق و به‌موقع در سروقت حاضر می‌شد، شهید یک بسیجی کامل بود و برای حضور در جبهه خودش به همراه دوستش اقدام کرد.
 


مادر شهید بزرگوار نیز در ادامه در رابطه با شهید و خصوصیات ایشان می‌گوید.

محسن ایام ماه رمضان شب‌ها در مساجد بود و تمام شب را در آنجا به عبادت سپری می‌کرد، رفتار و احترامی که برای پدر و مادر قائل بود بسیار پسندیده بود، بسیاری از کارها منزل را به دوش محسن داشت.

فرازی از وصیت نامه شهید

 

انتهای پیام/