به گزارش صبح توس؛ غلامرضا عزار در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ به جایگاه  شورا در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز شور و مشورت آن چنان از اهمیت به سزایی برخوردار است که با بهره مندی از شور و مشورت زندگی در جریان صحیح و تعالی خود پیش می رود.

 

وی افزود: شور و مشورتی که در آن مصلحت و اندیشه در کنارهم قرار می گیرند و (من)ها تبدیل به (ما) می شوند و نیز با اتکا به تعالیم الهی و اخلاقی در مسیر صحیح قرار گرفته که مثمر ثمر واقع می شود.

 

وی بابیان اینکه افرادی که در شوراها قرار می گیرند خود نیز باید به رای مردم و مشورت دیگران تکیه کرده و در همه امور رعایت چهارچوب قوانین را مدنظر داشته باشند، تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم سوره ای به نام شورا بر پیامبر(ص) جهت ارشاد و هدایت مردم نازل کرده که خود نشان دهنده جایگاه والای شورا است و در همین راستا معصومین(ع)بر شور و مشورت در امور مختلف در بین مسلمین تاکید کرده اند.

 

عزار باتوجه به آغاز به کار پنجمین دوره شوراهای اسلامی افزود: شورای اسلامی شهر فیض آباد که برخاسته از رای مردم شریف و فهیم فیض آباد می باشد، به منظور دستیابی به اهداف متعالی شهر با تمهید جلسات مختلف(عادی و فوق العاده) و بهره مندی از نظرات و پیشنهادات صاحبان خرد و اندیشه پیگیری های لازم را سرلوحه کار خویش قرار داده است.

 

مهم‌ترین اقدامات و برنامه‌های شورای اسلامی شهر فیض آباد

 

رئیس شورای شهر فیض آباد مهم ترین اقدامات و برنامه های شورای اسلامی شهر فیض آباد را در چند پارامتر عنوان و اولویت مهم شورا را در وهله اول انتخاب شهردار مطرح کرد و ادامه داد: باتوجه به اهمیت بسیار بالای انتخاب شهردار به عنوان اولویت شورا و دعوت از کسانی که داوطلب پست شهرداری بوده اند و بررسی روزمه علمی، تجربی و غیره هریک از مدعوین به صورت حضوری به بحث و تبادل نظر پرداخته که تاکنون بیش از ۳۰ نفر باحضور در دفتر شورا به ارائه برنامه ها و طرح های خود پرداخته اند و هدف نهایی انتخاب بهترین گزینه از بین این افراد خواهد بود.

 

وی افزود: به منظور بهره مندی شهروندان از خدمات رسانی هرچه بهتر و سریعتر ادارات با ارائه درخواست های کتبی و حضوری به مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری اقداماتی صورت گرفته که می توان به درخواست استقلال تامین اجتماعی از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سفر اخیرش به فیض آباد و همچنین درخواست مساعدت از وزیر کشور نسبت به رفع مشکلات حوزه شهری فیض آباد نام برد.

 

غلامرضا عزار افزود: در راستای بهرمندی شهروندان از نعمت آسفالت به ویژه کوچه ها وخیابان هایی که تاکنون آسفالت نشده و یا آسفالت مطلوبی ندارند، رایزنی های متعددی جهت تامین قیر با ادارات مربوطه انجام شده که در این زمینه باید از پیگیری های سرپرست و معاونین و سایر پرسنل زحمت کش شهرداری تشکر کرد، البته مشارکت و همراهی شهروندان ما را در رسیدن به این مهم یاری خواهد کرد.

 

وی بیان کرد: به رسم سال های گذشته و به منظور پاسخگویی به درخواست های مردمی، شورا کما فی السابق دوشنبه شب ها به منظور پذیرش حضوری و رسیدگی به مشکلات احتمالی شهروندان جلسه هفتگی حداقل سه ساعته به صورت علنی دارد که علاوه برآن به منظور تسریع در امور مربوطه ممکن است در طول هفته یک یا دو جلسه فوق العاده نیز تشکیل شود.

 

عزار افزود: رئیس شورا روزانه حداقل دوساعت در دفتر شورا جهت پیگیری و ارسال مصوبات شورا به مراجع ذیصلاح حضور می یابد و همچنین با توجه به عضویت رئیس شورا و برخی از اعضاء در کمیته ها و یا کارگروه های مختلف در طول هفته ساعاتی را در جلساتی که از طرف نهاد ها،ادارات و ارگان های مختلف برگزار می گردد حضور می یابند.

 

مرمت و بازسازی رباط تاریخی در آینده‌ای نزدیک

 

وی در خصوص قدیمی ترین و بزرگترین رباط تاریخی شهرستان مه ولات گفت: با عنایت به اینکه تنها اثر باستانی قابل توجه شهر فیض آباد رباط تاریخی آن است، از همان ابتدای فعالیت شورا با دعوت از مسئولین ادارات اوقاف و میراث فرهنگی و بخش خصوصی در جهت احیای رباط مذکور و بهره مندی از مزایای گردشگری آن قدم های خوبی برداشته شده که امید است در آینده ای نه چندان دور به ثمر برسد، همچنین پیشنهاداتی در رابطه با جذب گردشگر و سامان دادن دوشنبه بازار و بازار روز وغیره در دست بررسی است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر فیض آباد با بیان مشکلات حوزه بهداشت و درمان افزود: باتوجه به وجود نقص هایی که در خدمات رسانی مطلوب بهداشتی و درمانی وجود دارد و شهروندان از کمبود امکانات پزشکی گله مند هستند و هر چند که به منظور دستیابی هرچه بهتر شهروندان این شهرستان به امکانات پزشکی تلاش هایی هم از سوی مسئولین مربوطه و هم مشارکت برخی از ادارات و خیرین در حال پیگیری است که امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسد؛ اما درحال حاضر این خدمات کافی نبوده و همت و تلاش بیشتر مسئولین را می طلبد.

 

ساخت اردوگاه برای کارگران فصلی

 

عزار با اشاره به ورود هرساله جمع کثیری از کارگران غیر بومی در زمان برداشت محصول پسته در فیض آباد و وجود برخی از مشکلات اظهار کرد: حضور کارگران غیر بومی فصلی در فیض آباد که اکثر آنها به دلیل خشکسالی در بخش های جنوبی کشور و برای تامین معاش خود و خانواده به منطقه ما مهاجرت می کنند و با کمبود جا و مکان روبرو می شوند نیز پیشنهاداتی از سوی شورا و امام جمعه مبنی بر ساخت اردوگاهی برای کارگران فصلی در شورای اسلامی شهر فیض آباد در دست بررسی است که پس از نتیجه گیری به شورای تامین شهرستان ارائه خواهد شد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر فیض آباد پیرامون کمبودهای بهداشت و درمان شهر فیض آباد یادآور شد: باتوجه به نشست مشترکی که اعضای شورای اسلامی شهر فیض آباد با حبیبی، مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان و جمعی از پرسنل این شبکه داشتند در رابطه با بخش های بیمارستان، پزشکان متخصص، داروخانه شبانه روزی، آزمایشگاه بخش خصوصی و رفتار برخی از پرسنل بیمارستان وکمبودهای چشمگیری که موجب نارضایتی شهروندان است، بحث و تبادل نظر شد که در این زمینه مدیر شبکه بهداشت و درمان قول مساعد جهت برطرف کردن نواقص را داده است که البته با استقلال شبکه بهداشت بسیاری از این مشکلات برطرف خواهد شد که امیدواریم مسئولین مربوطه هرچه زودتر در جهت استقلال شبکه بهداشت مه ولات تلاش خود را دوچندان کنند.

 

عزار با توجه به بدهی های معوقه شهرداری که رقم چشمگیری است، تصریح کرد: کمبود نقدینگی و درآمد پایدار از یک سو و بدهی های میلیاردی، شهرداری را با مشکلات عدیده ای روبرو ساخته و به منظور تامین هزینه ها و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و خدمات رسانی مطلوبتر به شهروندان با بهره مندی از نظرات کارشناسان و صاحبان خرد و اندیشه جلساتی در این خصوص برگزار شده و ادامه خواهد داشت و در همین راستا با کمک مشاورین و کارشناسان و صاحب نظران درصدد چاره جویی برای رفع مشکلات فراوری شهرداری هستیم.

 

وی افزود: از آنجا که قشر عظیمی از جمعیت شهر را جوانان و بانوان تشکیل می دهند به منظور گسترش فضاهای ورزشی شهر و کیفیت بخشی به فضاهای ورزشی و فضای سبز موجود با مشارکت بخش خصوصی برنامه هایی را در حال پیگیری و رایزنی داریم.

 

رئیس شورای اسلامی شهر فیض آباد رسانه ها را بازوان پرتوان شورا دانست و افزود: از آنجا که رسانه ها نقش چشمگیری در انعکاس توانمندیها و استعدادهای شهرمان از یک سو و پیگیری درخواست های مردمی از طرف دیگر دارند، می توانند به عنوان بازوی پرتوان شورا در این راستا باشند.

 

وی همچنین ارتباط مستمر رسانه ها را عامل رشد و تعالی شهر دانست و یادآور شد: ارتباط مستمر تمامی رسانه های شهرستان با شورا می تواند در پویایی، رشد و تعالی همه جانبه شهر اعم از اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی بسیار تاثیر داشته باشد و ما از این ارتباط نیز به گرمی استقبال می کنیم و راز موفقیت هر مجموعه ای را در تداوم حضور رسانه ها در همه صحنه ها می دانیم.

 

رئیس شورای شهر فیض آباد باتوجه به اینکه خدمات گسترده شهرداری فیض آباد نیاز به حمایت همشهریان دارد، خاطرنشان کرد: از تمامی همشهریان تقاضا داریم که با پرداخت به موقع عوارض نوسازی، اتومبیل وغیره پرسنل زحمت کش شهرداری را در جهت ارائه خدمات بهتر یاری کنند.

 

انتهای خبر/