حجت الاسلام حمید مقیمیان در گفتگو با صبح توس گفت: در بخش کاخک گناباد که به سبب وجود بارگاه منور امامزاده سید محمد عابد(ع) بعنوان چهارمین زیارتگاه رضوی در کشور شناخته میشود،متأسفانه مشکلات متعددی وجود دارد که رفع آنها همت ویژه مسئولین مربوطه را می طلبد.

 

وی ادمه داد: برخی از ادارات شهرستان از جمله اداره اوقاف که بخش عظیمی از درآمد آن در سطح شهرستان از بخش کاخک است؛ اما متأسفانه در کاخک استقرار نیافته است و لذا مردم این منطقه برای انجام امورات مرتبط با بحث وقف مجبورند که به گناباد مراجعه کنند،در زمینه تربیت بدنی نیز کمبود امکانات ورزشی و عدم توجه کافی در این زمینه از سوی مسئولین، موجب عدم فعال بودن بخش های مختلف ورزشی شده است.

 

رئیس شورای شهر کاخک بیان داشت: علیرغم اینکه کاخک جز شهرهای زیارتی کشور محسوب میشود و سالانه میلیون ها زائر از این شهر دیدن میکنند؛ اما یک داروخانه فعال در این شهر وجود ندارد که به مردم خدمات دهد ،لذا خواستار توجه و رسیدگی جدی و فوری مجموعه علوم پزشکی گناباد در این موضوع هستیم.

 

وی با اشاره به جاذبه های گردشگری کاخک اظهارداشت: در زمینه گردشگری به سبب وجود نعمت های خدادادی وشرایط آب وهوایی خوب آن میبایست زمینه و زیرساخت ایجاد اقامتگاههای بومگردی در این شهر فراهم شود تا از این لحاظ شرمنده زائران ومسافرانی که این شهر را مقصد سفرهای خود قرار میدهند نشویم.

 

حجت الاسلام مقیمیان ادامه داد: شهرمقدس کاخک به سبب وجود مرقد امامزاده سلطان محمدعابد(ع) بعنوان بقعه شاخص استان هم مطرح است،اما زیرساخت های لازم برای زائرسرای آن صورت نگرفته و از طرفی خود بقعه امامزاده که جز میراث گرانبهای شهرستان به شمار می رود امروز شاهد ریزش برخی کاشی های آن هستیم و طرح جامع گسترش این بقعه متبرکه، هنوز که هنوز است جهت اقدام در پیچ و خم برخی ادارات مربوطه به فراموشی سپرده شده است.

 

وی ضمن اشاره به ثبت جهانی قنات قصبه اظهارداشت: این رویداد یک اقدام مثبتی بود که از آن استقبال میکنیم اما باید توجه شود که برای همه آورده داشته باشد نه اینکه برخی از روستاها بخش کاخک که در حریم قنات قصبه قرار دارند مورد بی توجهی وعدم نگاه مسئولانه قرار بگیرند و کاخک در این بین فریز شود،در ضمن قنوات بعنوان شاهرگ حیات این منقطه مطرح هستند که اگر در زمینه لایه روبی آن اقدام جدی صورت گیرد میتواند در بهبود کشاورزی این منطقه نقش مؤثری داشته باشد.

 

حجت الاسلام مقیمیان کمبود روشنایی در خیابان های اصلی را یکی دیگر از مشکلات شهرمقدس کاخک عنوان کرد وافزود: افق دید ما در آینده این است که راههای مواصلاتی به کاخک از جمله جاده سرایان به گناباد (کاخک-کریمو) به یک جاده بین شهری تبدیل شود و همانگونه که خراسان جنوبی پای کار است از سوی مسئولین شهرستان هم یک توجه جدی را می طلبد ونیز جاده های مواصلاتی از سمت روستاهای استاد وکلات به کاخک نیز به دلیل عرض کم، بارها جان مسافران را به خطر انداخته است که نیاز به بازسازی و توجه جدی دارد.

 

رئیس شورای شهر کاخک با توجه به مشکل اشتغال در منطقه بیان داشت: در شهرک صنعتی کاخک متأسفانه به دلیل عدم گاز رسانی، فعالیت های اقتصادی با مشکل جدی روبرو شده است که بی ارتباط با بحث اشتغال جوانان نیست ولذا برای جلوگیری از مهاجرت میبایست به طور جدی تری به این مسأله نیز توجه شود.

 

انتهای پیام/