به گزارش صبح توس؛ ولی قلیچی، در اجلاس نمایندگان اصناف شهرستان چناران در محل ادارهٔ صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جایگاه و نقش اصناف و اتحادیه‌های صنفی در سطح کشور، اظهار داشت: سیاست دولت، حمایت از ایجاد بنگاه‌های کوچک و مشاغل خانگی است.

 

معاون فرماندار شهرستان چناران در ادامه خواستار حرکت به سمت الکترونیکی شدن امور و خروج از سنتی کار کردن اصناف شد.

 

وی بر لزوم جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی توسط اتاق اصناف تأکید کرد و گفت: تشکیل اتاق فکر و ارائهٔ ایده‌های نو در حوزهٔ کسب‌وکار و ایجاد نوآوری، موجب رونق اقتصادی شهرستان می‌شود.

 

 معاون فرماندار شهرستان چناران ارتباط بین صنف و صنعت را بسیار مهم دانست و بر استفاده اصناف از بسته‌های حمایتی و تشویقی دولت در بحث اشتغال تأکید کرد.

 

در ادامه بخشعلی بیاتی قلعه زو ضمن اشاره به بسته حمایتی اصناف، در اختصاص تسهیلات رونق تولید جهت صنوف تولیدی صنفی و خدمات فنی، خواستار اطلاع‌رسانی مناسب اتحادیه‌ها به اصناف تحت پوشش و تهیهٔ لیست افراد متقاضی استفاده از این تسهیلات شد.

 

رئیس ادارهٔ صنعت معدن و تجارت شهرستان چناران ادامه داد: صنوف تولیدی جهت پشتیبان از مشاغل خانگی ظرفیت بالایی دارند. واحدهای تولیدی صنفی از قبیل تولیدکنندگان پوشاک، گلدوزی و غیره می‌توانند در این زمینه مشارکت خوبی داشته باشند.

 

وی همچنین عنوان داشت: واحدهای تحت پوشش اتحادیه‌های صنفی می‌توانند نسبت به جذب افراد جویای کار که در سامانه‌های مرتبط ثبت‌نام کرده‌اند، اقدام کنند تا بتوانند از تسهیلات پیش‌بینی‌شده از قبیل معافیت‌های بیمه‌ای استفاده کنند.

 

در ادامه علی میرزایی، رئیس تأمین اجتماعی شهرستان چناران در خصوص بسته‌های حمایتی دولت در راستای ایجاد اشتغال و نحوهٔ استفاده از معافیت‌های بیمه‌ای توضیحاتی ارائه کرد و در پایان به سؤالات و ابهامات روسای اتحادیه‌های صنفی در بخش‌های مختلف پاسخ داده شد.

 

انتهای پیام/