به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام ظهر امروز در جلسه ستاد بزرگداشت 13 آبان که در فرمانداری برگزار شد با اشاره به آیات قرآن کریم گفت:اینکه ما روزهای از سال را یوم الله می دانیم و در آن روز شعار مرگ بر آمریکا سر می دهیم به خاطر فسلفه وجودی قرآن است که می گوید شیطان دشمن آشکار پس وقتی می شناسید او را دشمن بدانید و در 13 آبان اعلام دشمنی با شیطان می کنیم.

حجت الاسلام طاهری ادامه داد: آمریکا شیطان بزرگ و 13 آبان فرصت مناسبي براي تبري جستن از شيطان بزرگ است و استکبار ستيزي بايد تبديل به يک فرهنگ عمومي شود.

وی با اشاره به تاریخ زندگی بشر افزود: در دوران های مختلف تاریخی بشر دچار برده داری بوده است که امروز می بینید داعش و طلبان که پرورش یافته شیطان بزرگ و استکبار جهانی هستند زن و کودکان را به فروش می رسانند و آمریکا می خواهد با هجمه به جمهوری اسلامی مردم ایران را برده و ذلیل ببیند و حضور مردم در راهپیمایی ها مختلف باعث نا امیدی او شده است.

امام جمعه تربت جام با اشاره به علت خروج ابلیس از بهشت عنوان داشت: ابلیس به خاطر تکبر در برابر خداوند از رحمت الهی بی بهره شد آموزش و پرورش باید با تبین جنایات و خیانت ها آمریکا در حق ملت ایران تنفر از این حکومت متکبر را در بین دانش آموزان قبل از 13 آبان در برنامه های روشنگری مشخص کند تا در راهپیمایی شاهد حضور چشمگیری و پر شور دانش آموزان باشیم.

حجت الاسلام طاهری تصریح کرد: آمريکا به عنوان بدهکارترين کشور جهان حاضر به تحمل ديگر کشورها نيست وبه دنبال بردگي ملت ها و اگر می بینید به سپاه و نیروهای مجاهد حمله می کند برای ایستادگی آنها روی پای خودشان است.

وي تاکيد کرد: روز 13آبان روز تنفر از استکبار جهاني است که اين امر بايد ازدوران کودکي به فرزندان آموزش داده شود که آموزش و پروش نقش مهمي در اين امر دارد.

انتهای پیام/