به گزارش صبح توس؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید کمال الدین حسینی امروز در مراسم خیران بیمارستان طالقانی مشهد با با اشاره به اینکه رسم نیکوی وقف از اهل بیت عصمت و طهارت برای ما به یادگار مانده است، گفت: اینکه خیران بر نیازهای امروز و فردای جامعه واقف باشند و بر مبنای آن اقدام به صرف هزینه کنند در پیشرفت و تعالی جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی با اشاره به این نکته که دولت باید مردم و خیرین را از نیازهای جامعه مطلع کند، ابراز کرد: همانطور که بعد از انقلاب دیدیم اغلب مدارس ما با توجه به اعلام نیاز دولت توسط خیرین به سمت و سوی ساخت مراکز آموزشی سوق پیدا کرد.

 

حسینی ادامه داد: در سال های اخیر این درک و بینش صحیح در میان خیرین استان پدید آمده است و برخی از آن ها اقدام به ساخت و وقف مجموعه هایی کرده اند که با نیازهای علمی ، فرهنگی و بهداشتی جامعه متناسب است.

 

وی با اشاره به تاریخچه ای از وقف در استان ادامه داد: کار خیر خیران تعاملات گرم و ذاتی است که علاوه بر ارتقاء زیست فرهنگی برای جامعه، زمینه ارتقاء بهداشت روان فرد خیر می شود و بیش از همه خود شخص در جامعه و آخرت از این بخش فیض خواهند برد.

 

همچنین رییس بیمارستان سوانح و حوادث طالقانی مشهد در این آیین گفت: پایگاه اورژانس 115 و همراه سرا در فضایی به مساحت 540 متر مربع و در مجموع با هزینه حدود 10 میلیارد ریال توسط بانوان خیر خانواده 'کلاهان' در این بیمارستان ساخته شده است.

 

محمد وجدانی افزود: پایگاه اورژانس 115 بهره برداری شده، قابلیت استقرار آمبولانس و اتوبوس آمبولانس را دارد و با بهره برداری از آن سرعت خدمات رسانی به بیماران به ویژه سانحه دیدگان حوادث جاده ای با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: پایگاه اورژانس 115 بیمارستان طالقانی در طبقه اول ساختمانی که به همت خواهران کلاهان احداث شده، استقرار یافته و در طبقه دوم و سوم این ساختمان همراه سرا ایجاد شده است.

 

وجدانی، تعداد سوئیت های این همراه سرا را پنج دستگاه ذکر کرد و افزود: ساخت این همراه سرا با توجه به اینکه برخی از بیماران در بیمارستان سوانح و حوادث طالقانی مشهد به مدت طولانی بستری می شوند، بسیار مهم و اثرگذار است.

 

رئیس بیمارستان طالقانی مشهد در ادامه با اشاره به نقش خیران سلامت در توسعه و ساخت این بیمارستان از بدو تاسیس تاکنون گفت: خیران سلامت نقش موثری در اجرای پروژه های این بیمارستان داشته اند.

 

انتهای پیام/