به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام محسن هادیان صبح امروز در جلسه معارفه اولین سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار با اشاره به وظایف سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی یک نهاد برخاسته از متن انقلاب است، که به فرمان امام(ره) در همان ابتدای انقلاب با توجه به نیاز جامعه تاسیس شد.

 

مسئول امور ادارات و نمایندگی‌های سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه آنچیزی که در ماموریت سازمان تبلیغات اسلامی باید در نظر گرفته شود، رضایت پروردگار است، افزود: قطعا در نظر گرفتن رضایت الهی در هر کاری نصرت الهی را هم در بر خواهد داشت.

 

وی داشتن موفقیت یک نهاد فرهنگی را دارا بودن دو مولفه امکانات و طرح و برنامه عنوان کرد و یادآور شد: برخی معتقدند که امکانات و اعتبارات حرف اول را در بحث تبلیغات اسلامی ‌ می‌زند و برخی نیز بر این اقیده هستند که تنها داشتن طرح و برنامه موفقیت در کار است، اما زمانی یک نهاد فرهنگی موفق خواهد بود که هم امکانات و هم طرح و برنامه داشته باشد.

 

حجت الاسلام هادیان با تاکید بر اینکه مهمتریت هدف این سازمان استفاده از رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: امروز آنچه که پشتوانه کارهای فرهنگی و دینی ماست، بحث کمک‌های مردمی و کارهای فرهنگی از سوی مردم است.

 

مسئول امور ادارات و نمایندگی‌های سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به ایمان قلبی مردم در بحث هزینه کردن مادی و معنوی در راه دین، گفت: امروز می‌بینیم گاها با وجود سختی‌ها و مشکلات متعدد زندگی، مردم در بحث دین از هیچ کمک و هزینه‌ای دریغ نمی‌کنند، که این موضوع ریشه در باور و اعتقادات قلبی آنها دارد.

 

وی در ادامه با شبکه عظیم روحانیون در روستاها و بهره‌بری نهاد سازمان تبلیغات اسلامی از بیش از هزار روحانی در سطح استان اشاره کرد و اظهار داشت: هر جایی که آمار و تحقیقات علمی در رابطه با حضور روحانیون درآنجا انجام شده است و هر روستایی که در آن روحانی مستقر بوده و فعالیت‌های دینی در آنجا انجام شده است، طبق آمار و تحقیقات شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در زمینه‌های مختلف در آنجا بوده‌ایم.

 

وی در پایان وجود هر روحانی در روستا را یک سازمان تبلیغاتی عنوان کرد و تصریح داشت: وجود هر روحانی در روستا خودش یک سازمان تبلیغات اسلامی است، چرا که روحانیون در صف و خط اول تبلیغات اسلامی فعالیت می‌کنند.

 

انتهای پیام/