به گزارش صبح توس؛ صبح امروز کارگاه آموزشی با موضوع «سلامت روان در محیط کار » با حضور مدیران و کارکنان کارخانجات و کارگاه های تولیدی شهرک صنعتی بردسکن در محل شهر صنعتی بردسکن برگزار شد.

 

در این کارگاه مدیران و کارکنان شاغل در بخش های مختلف شهرک صنعتی بردسکن با مباحثی چون، استرس و کنترل آن در محیط کار و توصیه هایی در مورد سلامت روان آشنا شدند.

 

در حاشیه این کارگاه آموزشی محمد حسین زاده، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسکن در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تمامی کارگاه ها و کارخانجات از جمله مکان هایی هستند که نیازمند رعایت بیشتر نکات ایمنی می باشند.

 

وی ادامه داد: این اماکن به صورت دوره ای توسط مامورین بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان بردسکن نظارت و کنترل میشوند، ولی بحث مهم بهداشتی دیگری که باید در محیط کار رعایت شود مبحث بهداشت روان است که متاسفانه در این خصوص غفلت شده و علاوه برآن باید در محیط کار مخصوصا کارهایی که نیازمند هوشیاری و توجه بیشتر است بهداشت روان مورد توجه قرار گیرد.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسکن بیان کرد: علاوه بر حضور مامور بهداشت حرفه ای در محیط کار، هر گارگاه و کارخانه ای که دارای تعداد زیادی نیروی کار است باید در آن مکان یک نفر به عنوان روانشناس صنعتی حضور داشته باشد و موارد مرتبط با بهداشت روان محیط کار را پیگیری کند.

 

حسین زاده گفت: در ابتدا باید مدیران مکان های صنعتی و کارگاهی بهداشت روان و عوامل موثر بر ایجاد استرس در محیط کار و راههای کاهش آن را آموخته و در بکارگیری آنها اقدام کنند تا فرهنگ بهداشت روان در محیط کار نهادینه شده و کارگران ما از نظر روانی در سلامت بسر برند.

 

انتهای پیام/