به گزارش خبرنگار صبح توس؛ اولین یادواره مهمانی لاله های افلاکی میمک در تربت جام به همت فرزندان شهدای این منطقه با همکاری با گروه منتظران ظهور و هیئت امناء مسجد الزهرا با حضور خانواده های شهدا و ایثارگران، امام جمعه، مسئولان، فرماندهان و پرسنل نیروهای مسلح، قشرهای شیعه و اهل سنت در مسجد الزهرا با شکوه این شهر برگزار شد.

 

در این محفل معنوی پس از اجرای سرود، پخش نماهنگ دفاع مقدس،قرائت دل نوشته و وصیت شهدا توسط نوه ها و فرزندان شاهد جانباز و راوی دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس یک زندگی، حیات طیبه وبندگی خدا بود.

 

علیرضا دلبریان افزود: یادواره شهدا نباید کلیشه ای، ظاهری، نمایشی، همایشی و گزارشی برگزار شود بلکه باید ساختار شکن وآتش به اختیار اجرا شود.

 

وی تصریح کرد: شهدا در دفاع مقدس ساختارهای غلط را شکستند و با وحدت نیروهای مسلح  جنگ کلاسیک را به یک جریان فرهنگی، عقیدتی و نظامی تبدیل و پیروز شدند.

 

این راوی دفاع مقدس ادامه داد: مدیران اجرایی در هر کجا که هستند وظیفه دارند تفکر و جریان شهید و شهادت را تبلیغ کنند و تاریخ دفاع مقدس رامطالعه و شعاری برخورد نکنند.

 

جانباز هشت سال جنگ تحمیلی خطاب به پیشکسوتان جهاد و جوانان خاطر نشان کرد: پیشکسوتان جبهه و جنگ خاطرات و تاریخ جنگ را که یک گنج است را به نسل ها وجوانان انتقال دهند که متاسفانه این روحیه در جامعه کم رنگ شده و جوانان پیگیر فلسفه شهادت بزرگان تاریخ معاصر شوند.

 

دلبریان عنوان داشت: جنگ را نیروهای مسلح و جوانان غیور بسیجی با روحیه عاشورایی و جهان بینی اسلامی با پیروزی به پایان رساندن و جامعه امروز به روحیه جهاد وانقلابی شدیدا نیازمند است.

 

وی تاکید کرد: نسل امروز به بصیرت افزایی نیازمند است که با جزوه، همایش و نمایش امکان پذیر نیست، بلکه با تقویت روحیه جهادی وانقلابی و آمادگی خدمت به محرومین این بصریت ایجاد می شود.

 

رزمنده دفاع مقدس با هجمه دشمن به کشور بیان داشت: امروز مرزها کشور به لطف خداوند و ایثارگری شهدا ازامنیت پایداری برخوردار شده اما دشمن عرصه فرهنگ را مورد تهاجم قرار داده و در این حوزه امنیت نداریم برای مقابله با آن روحیه جهادی و فرهنگ دفاع مقدس در خانواده نیاز است.

 

دلبریان یادآور شد: یادواره ها یادآوری است که همه ما سیره و زندگی شهدا را الگو قرار دهیم که شهدا از نام نشان های دنیا عبور کردند و ذخایر عالم بقا شدند.

 

وی خطاب به مسئولان ابراز داشت: امروز اگر بخواهیم کشور را مدیریت کنیم لازم است با جوانان ومردم با محبت رفتار کنیم  و متاسفم برای مسئولی که می گوید از پرداخت یارانه ها ناراحت می شویم و نسبت به حقوق های نجومی سکوت اختیار می کند و جوانان بدانند که مشکل آنان با یارانه وکارانه حل نمی شود.

 

رزمنده بسیجی دفاع مقدس با توصیه به فرزندان شاهد گفت: فرزندان شاهد باید تبلورالگوی رفتاری در جامعه باشند و هماند پدرانشان ساختار لط در جامعه را بشکنند و نشان بدهند که فرزند جبهه هستند و با عشق حسینی و رفتار  انقلابی مانند سردار سلیمانی به جلو بروند.

 

در پایان این محفل معنوی فرزندان و نوه های شاهد با تقدیم شاخه گل و هدایای نفیس از محبت و زحمات مادران شان تجلیل کردند.

انتهای پیام/