به گزارش صبح توس؛ صعود 9پله ای استان در بهبود محیط کسب و کار، 10 شبه بیمه در مشهد در حال سود جویی، موافقت استاندار با مسابقات وزنه برداری مشهد 2017، چگونه گوشی قاچاق نخریم؟،۳۰ درصد مطبوعات در مشهد برگشت می‌خورد ودستگیری 65 سرشاخه توزیع مواد مخدر در خراسان‌ رضوی، بخشی از مهم‌ترین سرفصل‌های خبری رسانه‌های امروز استان است که در بسته خبری امروز «صبح توس» به بخشی‌هایی از این اخبار پرداخته شده است.

 

روزنامه خراسان؛

صعود 9پله ای استان در بهبود محیط کسب و کار

نتایج پایش ملی محیط کسب و کار که از سوی اتاق ایران انجام شده است، نشان می‌دهد شاخص ملی کسب و کار در بهار امسال بهتر از این شاخص در فصل زمستان 95 بوده است؛ در این میان بر اساس یافته‌های این طرح در بهار 1396، استان‌های سیستان و بلوچستان با شاخص 6.10،  کرمانشاه با شاخص 6.08 و خوزستان با شاخص 6.05 به ترتیب دارای بدترین وضعیت محیط کسب‏وکار و استان‌های فارس با شاخص 5.09، گیلان  با شاخص  5.18 و خراسان رضوی با شاخص 5.22 به ترتیب دارای بهترین وضعیت محیط کسب‏وکار نسبت به سایر استان‌ها ارزیابی شده‌اند. شاخص خراسان رضوی در زمستان 95 عدد 6.03 بود و از این حیث در رتبه دوازدهم قرار داشت اما در بهار 96 با 9 پله صعود خود را به رتبه سوم رسانده است.

نتایج پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران که طبق ماده 4 قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، از سوی اتاق ایران انجام می‌شود، نشان می‌دهد که در بهار 96 عدد شاخص ملی کسب‌وکار به 5.69 رسیده که اندکی بهتر از زمستان 95 است.

در این پایش، نمره 10 بدترین ارزیابی است و هرچه رقم پایین‌تر باشد، نشان‌دهنده بهبود محیط کسب‌وکار است بنابراین نمره 5.69 که برای وضعیت شاخص ملی کسب‌وکار در فصل بهار ارزیابی شده، اندکی بهتر وضعیت این شاخص در ارزیابی مرکز آمار واطلاعات اقتصادی اتاق ایران در زمستان95 با میانگین 5.83 بوده است.

این ارزیابی بیانگر آن است که از نظر فعالان اقتصادی مشارکت‌کننده در این پایش، وضعیت بیشتر مؤلفه‌های مؤثر بر  محیط کسب وکار ایران در بهار 96، تا حدودی مساعدتر شده است. در بهار 96، فعالان اقتصادی مشارکت‌کننده در این پایش، سه مؤلفه دشواری تأمین مالی، رویه‏‌های غیرمنصفانه و ناعادلانه ممیزی و دریافت مالیات و بی‏ ثباتی و غیرقابل پیش ‏بینی بودن قیمت‏‌ها  (مواد اولیه و محصولات) را نامناسب‌ترین و سه مؤلفه محدودیت‌ دسترسی به برق،محدودیت‌ دسترسی به سوخت (گاز، گازوئیل و...) و محدودیت‌های دسترسی به ارتباطات (تلفن همراه و اینترنت) را مناسب‌ترین مؤلفه‌های محیط کسب وکار کشور نسبت به سایر مؤلفه‌ها ارزیابی کرده‌اند.

براساس نتایج این پایش در بهار 1396، وضعیت محیط کسب‏وکار در بخش کشاورزی در مقایسه با بخش‌های صنعت و خدمات مناسب‌تر ارزیابی شده است. در بین رشته فعالیت‌های اقتصادی، رشته فعالیت‌های:1- آموزش، 2-عمده فروشی و خرده فروشی، تعمیر وسایل و.. .(صادرات و واردات) و 3-ساختمان، به ترتیب دارای بدترین وضعیت کسب‏وکار و رشته فعالیت‌های:1-سلامت انسان و مددکاری اجتماعی، 2-اطلاعات و ارتباطات و3- فعالیت‌های حرفه‌ای، علمی و فنی، به ترتیب بهترین وضعیت کسب‏وکار را در مقایسه با دیگر رشته فعالیت‌های اقتصادی درکشور داشته‌اند.

جولان بیمه های صوری دندان پزشکی

«مدتی پیش پیامکی با عنوان ارائه بیمه دندان پزشکی با خدمات مناسب برایم ارسال شد. پس از آن با شماره تلفنی که در پیامک درج شده بود تماس گرفتم و خود و خانواده ام را بیمه کردم و کارتی برای من ارسال شد که به ازای هر نفر 70 هزارتومان از من دریافت شد. اما وقتی برای جراحی دندانم به کلینیک دندان پزشکی طرف قرارداد بیمه دندان پزشکی مراجعه کردم، پس از درمان حدود 300 هزار تومان پرداخت کردم. این درحالی بود که بعد از درمان متوجه شدم حدود 100 هزار تومان از من بیشتر دریافت شده است. با شرکت مربوط تماس گرفتم اما هیچ پاسخ مناسبی دریافت نکردم. به ناچار مشکل را به دانشگاه علوم پزشکی منتقل کردم که مسئولان آن بیان کردند شرکتی که من را تحت پوشش بیمه دندان پزشکی قرار داده است اصلا مجوزی برای فعالیت ندارد و اقداماتش غیر قانونی است. سوال این جاست که چطور می شود این شرکت ها آزادانه تبلیغات می کنند و سرمایه مردم را جمع می کنند ولی هیچ مجوزی ندارند؟ لطفا در این زمینه به مردم هشدار دهید.»

یکی از شهروندخبرنگاران در تماس با تحریریه «خراسان رضوی» ماجرای بیمه های صوری دندان پزشکی و مشکلات آن را مطرح کرد و خواستار بررسی و پیگیری در این زمینه و همچنین هشدار به شهروندان برای جلوگیری از سودجویی این بیمه ها شد.

شرکت های بیمه گر بدون مجوز!

برای پیگیری موضوع با مسئول امور دندان پزشکی نظارت بردرمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت و گو می کنیم. دکتر سرآبادانی به پشت پرده فعالیت شبه بیمه های دندان پزشکی اشاره می کند و به «خراسان رضوی» می گوید: مدتی است برخی شرکت ها با انجام تبلیغات مختلف، مدعی ارائه خدمات بیمه دندان پزشکی شده اند، در بررسی های ما مشخص شد شرکت های مذکور به هیچ عنوان معتبر نیستند و مجوزی در این باره از دانشگاه علوم پزشکی دریافت نکرده اند، البته برخی از شرکت های شبه بیمه ای فقط مجوز فعالیت در زمینه فعالیت های خدماتی از دانشگاه علوم پزشکی دریافت کرده اند که به صورت غیر قانونی به این موضوع ورود کرده اند.وی تصریح می کند: با توجه به این که شرکت های مذکور هیچ نوع مجوز ارائه خدمات بیمه دندان پزشکی را از وزارت خانه مربوط و دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت نکرده اند اگر در ازای ارائه خدمات بیمه دندان پزشکی از شهروندان هزینه ای دریافت کنند و مشکلی برای شهروندان ایجاد شود، این مردم هستند که متضرر می شوند؛ این شبه بیمه ها نباید به حیطه بیمه های دندان پزشکی ورود کنند و دفترچه ای برای شهروندان صادر کنند.

دردسر در کمین شهروندان

مسئول امور دندان پزشکی نظارت بردرمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره مشکلات احتمالی فعالیت این گونه شرکت های شبه بیمه ای می گوید: ممکن است این شرکت های شبه بیمه ای توانایی ارائه برخی خدمات را داشته باشند اما اگر در آینده افرادی که از خدمات آن ها استفاده می کنند دچار مشکل شوند این شرکت ها هیچ گونه مسئولیتی را قبول نمی کنند و مردم باید شکایت خود را به دادسرا ارائه دهند تا پیگیری قضایی در این زمینه صورت پذیرد.وی می افزاید: برای برخورد با این شبه بیمه ها مکاتباتی با دستگاه قضایی داشته ایم و اقداماتی که تا به امروز برای جلوگیری از فعالیت این شبه بیمه ها انجام شده است را هم ذکر کرده ایم، حتی برای اطلاع رسانی دقیق تر به تمام شبکه های بهداشت زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد نامه زده ایم و از آن ها خواسته ایم به تمام دندان پزشکان اعلام کنند تا از همکاری با شبه بیمه ها خودداری کنند.

10 شبه بیمه در مشهد در حال سود جویی

دکتر سرآبادانی یادآور می شود: در شهر مشهد حدود 10 شرکت وجود دارد که به صورت غیر قانونی خدمات بیمه دندان پزشکی ارائه می دهند، ما به این شرکت ها هشدار و اخطارهای لازم را هم داده ایم.وی می گوید: شرکت های بیمه ای معتبری که در کنار خدمات بیمه تکمیلی ارائه شده، خدمات بیمه دندان پزشکی هم ارائه می دهند با اندک تحقیقی قابل تشخیص هستند و شناسایی آن ها برای شهروندان کار مشکلی نیست.

اقدام غیر اخلاقی یک شبه بیمه!

مسئول امور دندان پزشکی نظارت بردرمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به برخی تخلفات صورت گرفته در این زمینه هم اشاره می کند و می گوید: درباره مشکلات مردم با این شبه بیمه ها شکایات متعددی هم به ما ارجاع شده است که برخی از شهروندان از تعهد نداشتن در دریافت هزینه های درمانی گلایه مند بودند. در یکی از موارد یکی از شرکت های شبه بیمه زمانی که با مخالفت دکتر دندان پزشک برای انعقاد قرارداد مواجه می شود در اقدامی غیر اخلاقی پیامکی تنظیم و به بیماران دندان پزشک ارسال می کند و مدعی می شود به علت رعایت نکردن موارد عفونی و بهداشتی توسط پزشک مذکور از عقد قرارداد مجدد با وی خودداری شد؛ این اقدام به راحتی آبروی کاری و حرفه ای پزشک را با مخاطره رو به رو کرد.

وی می افزاید: یکی دیگر از تخلفات صورت گرفته توسط این شبه بیمه ها این است که در برخی موارد دست به تعیین تعرفه هم زده اند درحالی که تعیین تعرفه فقط در اختیار دولت و وزارتخانه مربوط است.

تبلیغات وسوسه انگیز توخالی!

دکتر سر آبادانی تصریح می کند: ما شاهد تبلیغات خلاف واقع در این زمینه هستیم که برخی از شرکت های شبه بیمه به انتشار آن به شیوه های مختلف اقدام می کنند، گاهی دیده می شود برخی از آن ها مدعی تخفیف 40 درصدی در خدمات دندان پزشکی هستند در حالی که این تخفیفات عملی نیست  یا باید در کیفیت مواد اولیه مورد استفاده شک کرد  یا در خدمتی که ارائه شده است.وی می افزاید: برخی از دندان پزشکان هم به واسطه منافع مادی بیشتر با چندین شرکت شبه بیمه همکاری می کنند در حالی که از آن ها خواسته شده به هیچ عنوان با شرکت های شبه بیمه قرارداد نداشته باشند و به آن ها خدمات دندان پزشکی ارائه ندهند.

نیاز به همراهی دستگاه قضایی داریم

وی تاکید می کند: اولین آسیب فعالیت بیمه های صوری دندان پزشکی متوجه شهروندان است و برای جلوگیری از آسیب های مربوط نیاز به همراهی و حمایت دستگاه قضایی داریم. به دنبال آن هستیم که جلسه ای با معاون دادستان درحوزه پیشگیری از وقوع جرم داشته باشیم تا بتوانیم با مساعدت دستگاه قضایی در این زمینه گام مفیدی را برداریم.سرآبادانی می گوید: تنها اهرم فشار دانشگاه علوم پزشکی هم اکنون برای جلوگیری از فعالیت های  شبه بیمه های دندان پزشکی هم این است که از تمدید مجوز کلینیک هایی که با توجه به اخطارهای صادر شده باز هم با شرکت های شبه بیمه ای همکاری کرده اند جلوگیری کنیم.

موافقت استاندار با مسابقات وزنه برداری مشهد 2017

وزنه برداری، رشته ای زیبا و مدال آور و مظلوم محسوب می شود که در خراسان رضوی هم علاقه مندان خود را دارد. بدون تردید میزبانی یک دوره مسابقات بین المللی در مشهد می تواند یک "جهش" قابل توجه برای وزنه برداری استان باشد ومنشأ توجه بیش از پیش مسئولان،رسانه ها و مردم به این ورزش شود.امری که می تواند با تحقق میزبانی"مسابقات بین المللی مشهد2017" از رویا به حقیقت نزدیک شود ...گفت و گوی اختصاصی ما را با رئیس هیئت وزنه برداری استان(مهندس احسان قاسمیان) از همین جا دنبال کنید...

**ایده میزبانی مسابقات بین المللی

وزنه برداری«مشهد2017»از چه زمانی به ذهن تان رسید؟

-با وجود این که سال گذشته دو دوره رقابت های استانی و یک دوره مسابقات شرق کشور را میزبانی کرده بودیم،مدت ها بود که به فکر یک میزبانی در سطوح بالاتر بودیم.با توجه به این که سال2017میلادی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده است؛ایده میزبانی این مسابقات را ماه ها قبل با رئیس فدراسیون(علی مرادی) در میان گذاشته بودیم که ایشان نیز جلب موافقت استاندار را به گفت و گوی حضوری با استاندار در زمان مناسب موکول کرد.خوشبختانه هنگام اعزام تیم ملی وزنه برداری به مسابقات داخل سالن آسیا در کشور ترکمنستان از "مشهد" ، این توفیق حاصل شد تا رئیس فدراسیون در این باره با استاندار مذاکره و نتیجه را بعد به ما اعلام کند. خوشبختانه به تازگی رئیس فدراسیون با من تماس گرفت و از موافقت شفاهی استاندار خراسان رضوی با میزبانی مسابقات وزنه برداری"مشهد2017"خبر داد که ان شاءا...پیگیر آن هستیم.

**آیا تاریخی هم برای مسابقات اعلام شده است؟

-خیر.هنوز معلوم نیست چه زمانی رقابت ها در مشهد برگزار می شود.برگزاری این مسابقات با توان محدود هیئت، 100 درصد امکان پذیر نیست و با توجه به حضور کشورهای خارجی، نیاز به هماهنگی های گسترده اداره کل ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون، استانداری ،شهرداری و... دارد و امیدوارم تا پایان سال میلادی2017، بتوانیم در مشهد میزبان قهرمانان وزنه برداری کشورهای اسلامی باشیم.

**با توجه به این که در هفته تربیت بدنی و ورزش قرار داریم،انتظارات شما از اداره کل ورزش استان چیست؟

-یکی از بزرگ ترین مشکلات ما نبود"حامی مالی"است که باعث ادامه غیبت ما در لیگ برتر وزنه برداری کشور نیز شده است.به نظر من،مدیرکل ورزش استان باید برای رفع مشکلات و موانع تمایل نداشتن بخش خصوصی به تیم داری در ورزش حرفه ای، وارد گود شود.حداقل وظیفه اداره کل ورزش،رایزنی با اداره کل دارایی، برای رفع موانع تخفیف مالیاتی بخش خصوصی قبل از مشارکت در ورزش حرفه ای است تا با ایجاد جاذبه بتوان حامی مالی جذب کرد.

 

روزنامه شهرآرا؛

چگونه گوشی قاچاق نخریم؟

بالاخره پس از چند‌سال بلاتکلیفی و عقب انداختن، فاز اول طرح رجیستری کردن موبایل‌ها روز گذشته آغاز به‌کار کرد. طرحی که آمده است جلوی قاچاق گوشی‌ها را بگیرد که درصورتی‌که به‌درستی اجرا شود منافع زیادی را هم برای مردم و هم برای دولت به‌دنبال خود دارد. البته با یکی از فعالان حوزۀ گوشی‌های موبایل صحبت می‌کردم، همچنان با آب‌و‌تاب از سود خفته در گوشی‌های قاچاق می‌گفت و طرح رجیستری را نیز بی‌اثر یا محدود به چند برند خاص می‌دانست. اما در ادامه قصد داریم به فواید موجود در این طرح و اقدامات لازم هنگام خرید گوشی‌های جدید بپردازیم تا دچار سردرگمی و یا پرداخت هزینه بالاتر برای خدمات رایگان هنگام خرید گوشی‌های موبایل نشوید.

چگونه کار می‌کند؟

حسین فلاح جوشقانی، سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در رابطه با چگونگی اجرای این طرح گفت: «در طرح رجیستری، گوشی‌های هوشمند با‌توجه به شمارۀ سریال گوشی و شمارۀ سریال سیم‌کارت در سامانۀ وزارت صنعت، معدن و تجارت به ثبت می‌رسند. زمانی‌که کاربران گوشی جدید را روشن کنند این دو شماره با سامانه مورد‌نظر مطابقت داده می‌شوند و اگر اطلاعات صحت داشته باشد، کاربران می‌توانند از گوشی خریداری‌شده استفاده کنند.».

گفته‌شده شماره IMEI تمام گوشی‌هایی که به‌شکل قانونی وارد کشور شده‌اند، در سامانۀ در‌نظر‌گرفته‌شده ثبت شده‌اند و پس از بررسی این شماره با اطلاعات موجود اجازه فعالیت گوشی داده می‌شود.

اما اگر اطلاعات نادرست باشند باید چه کرد؟ فلاح جوشقانی در ادامۀ صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرد که در صورت نادرست بودن اطلاعات به مشترک هشدار داده می‌شود و کاربر هم باید در مدت‌زمانی مشخص گوشی خودش را در سامانۀ اعلام شده ثبت کند. در صورتی‌که چنین اتفاقی رخ ندهد، گوشی از کار خواهد افتاد و نمی‌توان از آن در شبکۀ مخابراتی کشور استفاده کرد.

چه موقع آغاز به‌کار می‌کند؟

به گفتۀ دهقانی‌نیا، معاون فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از روز جمعۀ گذشته تنها، مانیتورینگ شبکه آغاز شده و قرار نیست هیچ گوشی حتی اگر قاچاق باشد، غیر فعال شود و فعلا نیازی به استعلام‌گیری نیست؛ چراکه در آینده سامانه‌ای پیامکی برای استعلام شمارۀ سریال گوشی توسط کاربران اعلام خواهد شد.

پارازیت روی خط تاکسی‌های اینترنتی

خیلی دور نیست آن زمانی که استفاده از تاکسی‌های اینترنتی موبایلی برای خیلی از ما عجیب‌وغریب و حتی دور از ذهن بود؛ اما حالا مدتی است شهروند هر کلان‌شهری مانند مشهد که به یک دستگاه تلفن‌همراه، اینترنت و نرم‌افزار این تاکسی‌های هوشمند دسترسی داشته باشد، به‌راحتی می‌تواند از خدمات آن‌ها استفاده کند. اقدام هوشمندانۀ این شرکت‌ها برای استفاده از بستر اینترنت درجهت ارائۀ خدمات حمل‌ونقل و تسریع در خدمت‌رسانی از یک طرف و بهای نسبتاً پایین‌تر خدمات آن‌ها نسبت به تاکسی‌های بی‌سیم و آژانس‌ها از طرف دیگر، باعث شد فعالیتشان که در ابتدا از پایتخت شروع شده بود، در چشم‌به‌هم‌زدنی با استقبال گسترده‌ای ازسوی شهروندان مواجه شود، اما جای خالی قوانین و مقررات مربوط به فعالیت آن‌ها و نیز ضرورت اخذ مجوزهای لازم، نکتهای بود که از همان زمان سر‌وصدای زیادی به پا کرد و واکنش‌های بسیاری را به‌دنبال داشت؛ حتی حالا هم که این تاکسی‌ها مشتری‌های بیشماری دارند، هنوز مسئلۀ قانونی یا غیرقانونی‌بودن فعالیت آن‌ها و مجوزهایشان حل نشده و گویی این کلاف هر روز بیشتر در هم می‌پیچد.

آغاز‌به‌کار این تاکسی‌های هوشمند در شهر مشهد هم پرحاشیه بود، اما مدتی بعد، با توجه به استقبال شهروندان از خدمات‌رسانی آن‌ها، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی شهرداری مشهد بر آن شد تا آیین‌نامه‌ای را به تصویب شورای چهارم شهر برساند و براین‌اساس، شاخصه‌هایی را برای آن‌ها مشخص و فعالیتشان را ساما‌ن‌دهی و قانون‌مند کند.

این آیین‌نامه که در آخرین روزهای فعالیت چهارمین دورۀ شورای اسلامی شهر مشهد به تصویب اعضا رسید، مبنا و ملاک عمل سازمان تاکسی‌رانی قرار گرفته و مدیرعامل این سازمان با اتکا به همین آیین‌نامه فعالیت تمام تاکسی‌های اینترنتی را بدون اخذ مجوز از این سازمان غیرقانونی می‌داند؛ این موضوع البته واکنش مدیران برخی از این تاکسی‌های اینترنتی را به‌همراه داشته است.

مدیر دفتر «تپ‌سی» در مشهد با اشاره به سابقۀ پنج‌ماهۀ فعالیت این تاکسی اینترنتی در شهر، اظهار می‌کند: «"تپ‌سی" مجوزهای کشوری لازم را برای فعالیت در این حوزه دارد، اما از زمانی که فعالیت خود را در مشهد شروع کردیم، این بحث مطرح بود که مجوزهای مذکور، مورد قبول سازمان تاکسی‌رانی نیست و در مشهد فاقد‌اعتبار است و طبق پیگیری‌های قضایی قرار شد شرکت "تپ‌سی" هم مانند سایر شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، مجوز فعالیت خود را در قالب یک شرکت حمل‌ونقل دریافت کند و با اخذ این مجوز، فعالیت خود را در بستر قانونی ادامه دهد که درحال پیگیری این امر هستیم.».

افشین بزرگ‌نیا به آیین‌نامۀ مصوب شورای چهارم اشاره می‌کند و با تأیید اظهارات مدیرعامل تاکسی‌رانی درخصوص این آیین‌نامه، می‌افزاید: «درخواست شرکت‌های تاکسی اینترنتی برای دریافت مجوز شرکت حمل‌ونقل به پیش از زمان تصویب این آیین‌نامه برمی‌گردد.».

 

فارس خراسان رضوی؛

سرانه مصرف مطبوعات در مشهد خیلی پایین است/۳۰ درصد مطبوعات برگشت می‌خورد

محمد صفدری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به اینکه در مشهد ۲۰۳ واحد فروش جراید وجود دارد، اظهار کرد: سرانه مصرف مطبوعات در مشهد خیلی پایین است و در حال حاضر افت شدید فروش مطبوعات داریم، ۳۰ درصد از مطبوعاتی که واحدهای صنفی ما  اشتراک دارند برگشت می‌خورد.

وی ادامه داد: از دلایل این افت فروش وجود شبکه‌های اجتماعی، گران شدن مطبوعات و موقعیت‌های مکانی است، چرا که مکان‌هایی که واحدهای صنفی مستقر شده‌اند مکان‌های شلوغ و پرتردد نیستند.

رئیس اتحادیه فروشندگان و توزیع‌کنندگان جراید مشهد با بیان اینکه برخی از کیوسک‌های مطبوعاتی در مناطق ضعیف قرار دارند، افزود: این واحدهای صنفی اصلا فروش مطبوعات ندارند و مناطق پرترددی مانند اطراف حرم مطهر، یا واحد صنفی نداریم و یا کم داریم.

صفدری با اشاره اینکه چون مطبوعات از تهران به مشهد می‌آید ساعاتی به مشهد می‌رسد که اکثر مردم در محل کار خود هستند، بیان کرد: یکی از مشکلات ما عدم توجه مسئولین به این صنف است، ما از هیچ یک از امتیازات قانونی و دولتی بهره مند نیستیم و مدام بحث دخانیات بر سر صنف ما چماق کرده‌اند.

وی اضافه کرد: متاسفانه بگویند که علت اینکه کیوسک‌های روزنامه‌فروشی به این سمت روی آوردند چیست.

دستگیری 65 سرشاخه توزیع مواد مخدر در خراسان‌ رضوی

قادر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، اظهار داشت: پلیس با طرح‌های میدانی و گزارش‌های مردمی پاتوق‌های توزیع مواد مخدر در مشهد و دیگر شهرستان‌های استان را شناسایی و تحت نظر گرفت.

وی افزود: پلیس پس از تکمیل اطلاعات با دستور مقام قضایی، در 24 ساعت گذشته به طور غافلگیرانه وارد عمل شد و 65 سرشاخه اصلی توزیع مواد مخدر را در این پاتوق‌ها شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی ادامه داد: در پی این عملیات‌ها 89 کیلو و 500 گرم انواع مواد مخدر پلاستیک‌ پیچ در بسته‌های کوچک که 85 کیلو از آن تریاک بود را کشف و یک خودرو را نیز توقیف کردند.

 کریمی بیان کرد: تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد و مرحله دیگری از این عملیات گسترده به صورت استانی به مرحله اجرا در‌می‌آید.

 

ایرنا خراسان رضوی؛

ثبت نام 800 کاروان زائران پیاده برای سفر به مشهد

حسین رضایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهلت ثبت نام مدیران این کاروانها برای تشرف پیاده به مشهد در دهه پایانی ماه صفر از اول تا 20 مهر جاری تعیین شده بود. هم اکنون این سامانه برای ثبت نام باز و فعال است اما کاروانهایی که از این پس ثبت نام کنند در بخش رزرو قرار می گیرند.

وی ادامه داد: برای کاروانهای ثبت نامی بر اساس برنامه سفر به منظور اقامت، اسکان و خدمات در طول مسیر و نیز مشهد برنامه ریزی می شود و با توجه به ظرفیتی که افزایش می یابد به کاروانهای رزرو اعلام و خدمات لازم به آنان هم ارائه می شود.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی گفت: این 800 کاروان طی مهلت تعیین شده با مراجعه به نشانی اینترنتی www. Zaerin8.com یا www. Zaerin8.ir نسبت به ثبت نام و یا تکمیل و ویرایش اطلاعات خود اقدام کرده اند. 20 درصد مدیران ثبت نامی در این دوره کسانی هستند که برای نخستین سال مسئولیت کاروان پیاده را عهده دار می شوند.

وی افزود: تا اربعین امکان ثبت نام رزرو برای کاروانهای پیاده از سراسر کشور همچنان وجود دارد. بر اساس برنامه ریزی انجام شده از سوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده و یک شرکت بیمه گر همه زائران پیاده از مبدا سفر تا مشهد و بازگشت به شهر خود برای مدت 15 روز بیمه می شوند.

رضایی ادامه داد: هزینه بیمه هر زائر 10 هزار ریال است که بر اساس توافق صورت گرفته با شرکت بیمه 20 درصد مبلغ توسط جمعیت پرداخت و مدیران کاروانها با پرداخت فقط هشت هزار ریال از این مبلغ می توانند زائران را بیمه نماید.

وی گفت: بر این اساس جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی، مدیران و خدمتگزاران هستند که در قالب 'بیمه نامه مسئولیت مدنی' زائران را بیمه می کنند و طبق آن هر نوع خسارت و آسیب جانی به زائر حداکثر تا تاریخ اتمام بیمه نامه تو ا سقف تعهدات جبران می شود.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی افزود: حداکثر تعهدات شرکت بیمه برای هزینه های پزشکی هر زائر در هر حادثه 50 میلیون ریال، فوت و نقص عضو در ماههای عادی دو میلیارد و 100 میلیون ریال و در ماههای حرام دو میلیارد و 800 میلیون ریال است. مدیران کاروانها از اول آبان ماه با مراجعه به سامانه مربوطه زائران را بیمه نمایند.

انتهای پیام/