به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حسین سنجرانی ظهر امروز (شنبه) در جلسه رسیدگی به وضعیت معدن کاران سرخسی اظهار کرد: عملکرد ضعیف مدیریتی در سالیان گذشته، بی‌اعتمادی کارگران را به مسئولان شرکت بهره‌بردار از معادن زغال‌سنگ رقم زده است.

 

فرماندار سرخس افزود: دولت مدافع حقوق کارگران است و بر این اساس در دو سال گذشته، دولتمردان شهرستان و مسئولان عالی استان با برگزاری قریب به ده جلسه در شهرستان و مرکز استان بار‌ها وضعیت کارگران را به مسئولان معدن زغال‌سنگ متذکر شده‌اند و با جدیت نیز پیگیر حق و حقوقات کارگران هستند.

 

وی تصریح کرد: مشکلات پیش‌آمده در بلندمدت جز با تلاش کارگران و اعتمادسازی مسئولان بهره‌بردار معدن زغال‌سنگ برطرف نخواهد شد و از سویی دولت با اعطای تسهیلات نیز در کوتاه‌مدت به دنبال برطرف سازی مشکلات معدن کاران سرخسی است.

 

سنجرانی با تأکید بر اینکه دولت نقشی در مشکلات پیش‌آمده معدن کاران سرخسی ندارد، افزود: متأسفانه برخی رسانه‌ها در انتشار و واقعیت‌های مشکلات کارگران و پیگیری‌های دولتمردان شهرستان و استان کم‌لطفی دارند و از بیان حقایق خودداری می‌کنند و مشکلات را به‌پای مسئولان دولتی تمام می‌کنند.

 

 

به گزارش صبح توس، همچنین در این جلسه جمعی از مدیران شرکت خصوصی بهره‌بردار از معادن زغال‌سنگ و نماینده کارگران حضور داشتند و به بیان مشکلات حوزه کاری و برخی راهکار‌ها در کوتاه‌مدت و بلندمدت پرداختند.

انتهای پیام/