احمد غزنوی در گفتگو با صبح توس؛ در رابطه با کمبود فضای استخر در کاشمر اظهار داشت: در دهه‌های گذشته کاشمر دارای یک استخر روباز بود و این استخر مورد استقبال مردم و به ویژه اقشار کم درآمد واقع می‌شد؛ اما چندین سال است که برای تبدیل آن به استخر سرپوشیده، تخریب شده و ناتمام باقی مانده است.

 

وی ادامه داد: هم اکنون در زمینه فضای لازم برای ورزش شنا در کاشمر با آن چیزی که استاندارد است فاصله داریم و این در حالی است که متولیان امر چندین سال است که هر ساله قول می‌دهند که استخر جدید کاشمر به صورت سرپوشیده افتتاح خواهد شد و حتی چند بار هم پیگیر ورود بخش خصوصی به این موضوع بودند؛ اما هنوز عملی نشده است.

 

غزنوی افزود: استدعایی که ما از متولیان داریم این است که موضوع استخر نیمه تمام کاشمر را جدی بگیرند و چه با ورود بخش خصوصی و چه خود دولت نسبت به تکمیل پروژه اقدام کنند چرا که در شرایط فعلی مردم اعتراض زیادی دارند و هم نسبت به هزینه‌ای که در تنها استخر کاشمر باید پرداخت کنند و هم نسبت به خدماتی که به آن‌ها ارائه می‌شود گلایه‌مند هستند.

 

این عضو شورای شهر کاشمر خاطرنشان کرد: مشکلات فعلی و اعتراض‌های علاقمندان به ورزش شنا به دلیل این است که در کاشمر رقابتی وجود ندارد، ولی اگر استخر‌های جدیدی در شهرستان احداث شود و فضای رقابتی به وجود آید برای همان سرمایه‌گذار قبلی هم مفید خواهد بود؛ چراکه در فضای رقابتی به دنبال بهبود شرایط و وفق دادن استخر موجود با امکانات روز حرکت خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: شرایط فعلی و فعالیت تنها یک استخر شایسته شهری مانند کاشمر با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد و نیز با عنایت به اینکه یک شهر گردشگری محسوب می‌شود نیست و لذا همه باید دست به دست هم بدهند و این معضل را حل کنند.

 

غزنوی با اشاره به احتمال ورود شهرداری به مقوله احداث استخر تصریح کرد: من ورود بخش خصوصی را به مقوله احداث استخر ترجیح می‌دهم چرا که هر چه این گونه کارها را کمتر در سیستم دولتی و یا نیمه دولتی مانند شهرداری تعریف کنیم بهتر است ضمن اینکه سیاست‌های کلی کشور هم به سمت خصوصی‌سازی است.

 

وی افزود: اگر یک سری امکانات و مزایا به ویژه تسهیلات ارزان قیمت با پیگیری فرمانداری کاشمر به بخش خصوصی در بحث سرمایه‌گذاری‌ها واگذار شود افراد زیادی هستند که مشتاقانه به سمت این گونه سرمایه‌گذاری‌ها خواهند آمد.

 

این عضو شورای شهر یک دلیل عدم استقبال بخش خصوصی در شرایط فعلی را آماده نبودن بسته‌های سرمایه‌گذاری عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از عللی که سرمایه‌گذاران وارد نمی‌شوند همین است که ما در شهرستان بسته‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری را آماده نکرده‌ایم و یک سرمایه‌گذار باید خودش طرح مطالعاتی و طرح‌های توجیهی و فنی را بیاورد و لذا هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شود.

 

غزنوی گفت: اگر بسته‌های سرمایه‌گذاری به خوبی میزان سود‌دهی و سایر موارد پروژه‌ای مانند استخر را مشخص و توجیهات فنی و اقتصادی آن هم دیده شود و در نهایت افراد مطمئن شوند که سرمایه‌گذاری ‌آن‌ها دچار مشکل نمی‌شود، افراد زیادی رغبت خواهند کرد که به جای آن‌که سرمایه خود را در بانک‌ها بگذارند و یا در سایر شهرها هزینه کنند در همین شهر نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کنند.

انتهای پیام/