مهدی خویشاوندی در گفت‌وگو با خبرنگار  صبح توس؛ پیرامون شخصیت سرلشگر شهید نورعلی شوشتری، اظهار کرد: این شهید عالیقدر با بینش قوی در عرصه‌های نظامی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و با فداکاری و اخلاص بی‌نظیر گام‌های بلندی برای نظام مقدس و کشور اسلامی ایران برداشتند.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا(ع) به رشادت‌های شهید شوشتری اشاره کرد و افزود: ایشان بعد از فراغت از جنگ هشت ساله و در دوران سازندگی، منشاء بسیاری از اقدامات فوق العاده و اثر بخش در عرصه‌های مختلف کشور بودند.

 

وی تاسیس هیات جامعةالحسین رزمندگان اسلام (علیه السلام) را اقدامی فوق العاده در عرصه مباحث فرهنگی و اعتقادی عنوان کرد و افزود: در مبحث آموزش نیز پایه‌گذاری موسسه آموزشی امام حسین علیه السلام که امروز با بیش از هفتاد مدرسه در مقاطع مختلف و ده‌ها مرکز آموزش علمی در رشته‌های گوناگون و یک مرکز آموزش عالی به جامعه خدمات می‌دهد، یک اقدام بی‌نظیر در کشور است.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا(ع) تاسیس شرکت «سپاد» را اقدامی اساسی و زیرساختی ماندگار برای اقتصاد کشور و حتی منطقه عنوان کرد و بیان داشت: علاوه بر عرصه اقتصادی در بحث اجتماعی نیز امنیت استان‌های خراسان حاصل حضور داوطلبانه ایشان و یگان‌های تحت امر آن بزرگوار در مرز خراسان بزرگ و در جهت مقابله با اشرار و باندهای قاچاقچی بین المللی بود که تا هم اکنون اثرات آن پا برجاست.

 

خویشاوندی با بیان اینکه ایجاد زیر ساخت‌های نظامی که موجب امنیت در خراسان است از اقدامات اساسی وی بود، افزود: در بحث توسعه اقتصادی و رفاه کارکنان سپاه و بسیجیان استان هم اقدامات کم نظیری انجام شد که بیانگر همت والای این شهید بزرگوار است.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: شهید شوشتری با تلاش‌های فوق العاده و از خود گذشتگی بی‌دریغ و جهادی در شرق کشور نیز منشأ آثار مثبت فراوان و ماندگار بودند که از آن جمله می‌توان به امنیت موجود در استان اشاره کرد .

 

خویشاوندی با اشاره به اینکه نگاه ایشان به مردم حتی آنان که دچار آسیب‌های اجتماعی شده بودند نگاه پدری دلسوز بود، افزود: شهید شوشتری حتی با سرکشی از خانواده‌هایی که بر اثر توطئه‌های استکبار، سرپرست خود را از دست داده بودند به آنان رسیدگی می‌کرد و می‌گفت: «پدر این خانواده اعدام شده خانواده و فرزندان وی که گناهی ندارند».

 

وی با بیان اینکه شهید شوشتری با نگاهی انقلابی و جهادی به ماموریت سپاه ثمرات فراوانی را برای نظام به یادگار گذاشتند، یادآور شد: هر چند ایشان بر حسب مدارک مرسوم تحصیلات عالی نداشتند؛ اما گفتمان و منطق قوی ایشان هر صاحب نظری را متاثر می‌کرد.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: به یاد دارم در سال ۷۷ در جلسه ای با حضور روسا و هیئت علمی دانشگاه‌های مشهد بیانات و نظرات ایشان برای حضار فوق العاده و غیر منتظره بود به نحوی که بعد از جلسه چند نفر پیرامون میزان تحصیلات ایشان سوال کردند و پاسخ بنده مبنی بر میزان تحصیلات شهید برایشان موجب تعجب بیشتر آنان بود.

 

خویشاوندی با اشاره به آیه شریفه «لَیسَ العِلمُ بِکَثرَةِ التَّعَلُّمِ، إنَّما هُوَ نورٌ یَقَعُ فی قَلبِ مَن یُریدُ اللّهُ أن یَهدِیَهُ»، تصریح کرد: شهید شوشتری به واقع مصداق این حدیث شریف از امام صادق علیه السلام بودند بدین معنا که «دانش به فراوانى آموختن نیست، بلکه نورى است که در دل هرکس خدا هدایتش را بخواهد، می‌تابد.»

 

وی بینش، عملکرد و شخصیت شهید شوشتری را بین فرماندهان برجسته و عالیرتبه نظامی مثال زدنی دانست و عنوان کرد: وی وجود شریف خود و همه دارایی مادی و معنوی خود را وقف انقلاب کرده بود.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: ولایتمداری و توجه منحصر به فرد شهید شوشتری به دستورات و تدابیر ولی امر مسلمین رمز موفقیت این شهید ارجمند در همه امور بود.

 

خویشاوندی خاطرنشان کرد: چنانچه تدبیر مقام عظمای ولایت را در موردی می دانستند برای تحقق و اجرای کامل آن سر از پا نمی شناختند و آرام نمی نشستند.

 

انتهای پیام/