به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام سیدجواد موسوی هوائی در همایش منشور عزت که شب گذشته در امامزاده سیدمحمد عابد کاخک برگزار شد،گفت: چنانچه کسی با قرآن انس بگیرد و زندگی خویش را بر مبنای آن پیش ببرد، تبدیل به یک شخصیت جذاب و قابل احترام برای همه میشود؛ اما متاسفانه امروز جایگاه قرآن کریم در زندگی بسیاری از ما کم رنگ شده و آنچنان که باید به دستورالعمل های آن در زندگی توجه نمیشود.

 

وی افزود: خداوندمتعال در قرآن کریم تمام عزت را ازآن خود دانسته و تأکید کرده است که چنانچه در طریق عزت گام برداریم، هیچگاه دشمنان نمیتوانند بر ما مسلط شوند.

 

معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به برجام اظهارداشت: برجام گرچه ذلیلانه نیست، اما خیلی عزیزانه و موجب عزت ما هم نیست و همانگونه که فرعون ابتدا قوم خود را پست و ذلیل کرد و سپس آنها را وادار به تبعیت از خود نمود،رئیس جمهور آمریکا نیز امروز فرعون زمان است و هدفی جز شکستن عزت ما ندارد تا پس از آن ما را مطیع خویش سازد.

 

وی ضمن تأکید به اینکه انسان های با عزت به وعده های شیطان اعتنایی نمی کنند خاطرنشان کرد: این عزت نیست که دنباله رو شیطان شویم و به وعده و وعیدهای او دلخوش باشیم، بلکه انسان باعزت اجازه برخورد ذلیلانه از سوی دیگران با خود را نمیدهد و هرگز چنین ننگی را نمی پذیرد.

 

حجت الاسلام موسوی هوائی ادامه داد: عزت ایران و ایرانی و البته عزت اسلام با انقلاب اسلامی افزوده شد وباید توجه داشت که این عزت به این سادگی به دست نیامده و برای آن خونهای زیادی ریخته شده است،لذا همه باید در جهت حفظ این عزت بکوشیم و توجه داشته باشیم که یکی از شاخصه های این عزت،مقاومت است.

 

وی ضمن اشاره به روشن بودن مسیر عزت خاطرنشان کرد: خداوند متعال مسیر عزت را مسیری خاص و روشن قرار داده و در قرآن کریم نیز فرموده است که هرکسی بدنبال عزتمند شدن است باید سراغ خداوند ،رسول خدا و مؤمنین برود که مصداق بارز مؤمنین همان اهل بیت هستند و بعد از آنها ولی فقیه جامع الشرایط است که مسیر رسیدن به عزت واقعی را برای ما تبیین میکند.

 

معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی بیان داشت: امروز عزت در اطاعت از امام زمان(عج) و نائب برحق ایشان است و اگر مسئولین ما در تمام مسائل کشور اعم از مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی گوش به فرمان ولایت فقیه باشند،در تمام دنیا به چنان عزت و اقتداری میرسیم که قابل توصیف نیست.

 

وی ضمن تأکید بر اینکه امروز گام نهادن در مسیر عزت برای ما یک تکلیف است تصریح کرد: راه رسیدن به عزت چیزی جز کلام درست و خوب گفتن به استناد قرآن و روایات و صریح و قاطع سخن گفتن نیست که امروز میبینیم دشمنان ما صراحتا حرف خود را اعلام داشته و دم از سرنگونی انقلاب اسلامی ایران میزنند.

 

حجت الاسلام موسوی هوائی ادامه داد: امروز علم و پرچم دست ولایت فقیه است و همه باید پشتیبان او باشیم و هم صدا،قاطع و یکپارچه در برابر فشارهای دشمنان مقاومت و برای حفظ عزت و اقتدارمان ایستادگی نمائیم که ان شاءالله با این مردم انقلابی،به برکت خون این شهدا و با وجود این جوانان مومن و پارکاب، زمینه ساز ظهور حضرت ولیعصر(عج) شویم.

 

 

انتهای پیام/