به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام ساجدیان امام‌جمعه موقت شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد؛ ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی خاطرنشان کرد: انسان باتقوا در دنیا و در آخرت نگرانی ندارد.

 

امام‌جمعه موقت درگز با اشاره به ماه صفر و اربعین حسینی(ع) ویژگی‌های یک مؤمن را دانست و گفت: برپایی نمازهای واجب و نافله، قرائت بسم‌الله الرحمن الرحیم با صدای بلند و اهمیت به زیارت اربعین امام حسین علیه‌السلام از ویژگی‌های یک مؤمن محسوب می‌شود.

 

وی تصریح کرد: بنابر روایات اسلام زیارت اربعین برابر یک حج و یک عمره است؛ بنابراین مؤمنان باید به آن اهمیت ویژه‌ای دهند.

 

حجت‌الاسلام ساجدیان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بیان داشت: پیاده‌روی زیارت اربعین یکی از فرهنگ‌های تأثیر گذار در جامعه ما و جهان است.

 

وی ادامه داد: پیاده‌روی زیارت اربعین برکات زیادی ازلحاظ اعتقادی، فرهنگی و سیاسی برای مردم ما دارد؛ چراکه دشمن با تمام امکانات به جنگ فرهنگی با مردم ما آمده است.

 

امام‌جمعه موقت درگز با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا گفت: همه ملت‌های آزادیخواه می‌دانند که آمریکا با هر ملت و کشوری که خواهان استقلال باشد دشمنی می‌کند.

 

وی ادامه داد: آمریکا به دنبال تجزیه کشورهای منطقه خاورمیانه است؛ تا ضمن تضعیف کشورهای منطقه و غرب آسیا آن‌ها را از مسئله اصلی که فلسطین است غافل نماید.

 

حجت‌الاسلام ساجدیان درباره عصبانیت آمریکا از سپاه گفت: سپاه پاسداران در چند دهه اخیر با اقدامات و اقتدار موجب شکست طرح‌های آمریکا در منطقه شده است.

 

انتهای پیام/