به گزارش صبح توس؛شب گذشته همایش مدیران فدراسیون های ورزشی شهرستان و ورزشکاران بردسکن به مناسبت هفته تربیت بدنی در محل فرهنگسرای مهر خاتم الانبیا بردسکن با حضور مسئولین برگزار شد.

 

در این مراسم محمد دانشور ثانی، رئیس اداره ورزش و جوانان بردسکن در گزارشی به وضعیت حوزه ورزشی شهرستان پرداخت و گفت: ورزش بردسکن کمبودها و چالش های زیادی دارد و باید با تخصیص بیشتر اعتبارات و توسعه فضاهای ورزشی و نیز اتمام پروژه های نیمه تمام زمینه ورزش را برای مردم شهرستان مخصوصا جوانان فراهم کنیم.

 

وی اظهار داشت: در بردسکن دو پروژه نیمه تمام وجود دارد یکی سالن ورزشی شهید امام بخش انابد و گود باستانی سرپوشیده مجموعه ورزشی شهید اسماعیلی که سالن ورزشی شهید امام بخش تاکنون مشکل انشعبات داشته است که در همین روزهای اخیر رفع شده و به زمان بهره برداری نزدیک شده است.

 

وی به نیاز دیگر ورزش شهرستان که ایاب و ذهاب  ورزشکاران است نیز اشاره کرد و اظهار داشت :مشکل در ایاب و ذهاب ورزشکاران مخصوصا در زمان برگزاری مسابقات استانی و کشوری مشکل بزرگی است که بر سر راه تمامی رشته های ورزشی بردسکن وجود دارد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان بردسکن در پایان خواستار همت خیرین در بحث ورزش را خواستار شد و از خیرین تقاضا کرد تا ورود به بحث ورزش شهرستان یاری رسان دست اندرکار امر ورزش باشند.

 

در ادامه این همایش بهروز بنیادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به سخن پرداخت و در بیانات خود به عدم وجود امکانات در گذشته و وجود ورزشکارانی با کسب رتبه های برتر اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی مسائل در ورزش باعث ایجاد انتظاراتی شده است که ماهیت اصلی ورزش را تحت تاثیر قرار داده و ورزشکار را از آن هدف والای ورزشی دور کرده است.در گذشته بدون هیچ گونه امکاناتی در زمین های خاکی بهترین ورزش کاران رشد و نمو پیدا میکردند ولی الان گاهی اوقات برخی از ورزشکاران ما که خوشبختانه تعداد شان اندک است به بهانه مختلف از رشد و تعالی ورزشی خود و کشور غافل میشوند.

 

بنیادی گفت: البته من این مسئله را رد نمی کنم که امکانات برای ورزش تامین نشود ولی ورزشکار ما باید از حداقل امکانات حداکثر استفاده را ببرد.

 

وی خواستار برقراری عدالت در وضعیت ورزش  شد و بیان داشت: باید برای پیشرفت ورزش شهرستان همه دست به دست هم دهند و تلاش کنن و نیز به همه رشته های ورزشی  یکسان توجه شود و به گونه ای نباشد که یک رشته ورزشی بیشتر مورد توجه قرار گیرد و رشته ورزشی دیگر مغفول واقع شود زیرا هدف ارتقا ورزش شهرستان است نه یک رشته ورزشی خاص.

 

بنیادی گفت: متاسفانه وزارت ورزش یکی از وزارتخانه هایی است که در عین اهمیت بالا بسیار ضعیف بوده که آنچنانکه باید و شاید ورزش کشور ما به جایی نرسیده  است.

 

وی در پایات تاکید کرد: ورزشکار ما در عین انجام فعالیت ورزشی به افزایش علم خود و انجام مطالعه بپردازد و یک یک ورزش علمی را پیگیری کند.

انتهای پیام/.